کشتی جوانان جهان؛ شکست سه آزادکار کشورمان برابر حریفان آمریکایی

تهران - ایرنا - مرحله یک چهارم نیمه نهایی پنج وزن دوم پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در حالی پیگیری شد که نمایندگان اوزان ۶۱، ۷۴ و ۸۶ کیلوگرم ایران برابر حریفان آمریکایی مغلوب شدند و «امیر حسین زارع» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریفی از مصر به نیمه نهایی راه یافت.

 مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان از ظهر امروز (سه شنبه) در شهر تالین استونی در حال برگزاری است.

در وزن ۶۱ کیلوگرم «مهدی شیرازی» در دور نخست مقابل «موحامد کلیش» از ترکیه با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۲ «دولت تاژی بایف» از  قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. شیرازی در این مرحله مقابل «جبرئیل تاگ» از آمریکا با نتیجه ۲ بر یک مغلوب شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر در دیدار فینال باشد تا شانس ادامه کار در گروه بازنده ها را بدست آورد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم «محمد نخودی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد «داوود علیزالاف» از بلاروس گذشت. وی در دور  سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۴ بر ۷ مغلوب «داوید کار» از کشور آمریکا شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند به کار خود در گروه بازنده ها برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم «سجاد حبیبی» در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد «ماگومد آسیاتیلوف» از جمهوری آذربایجان گذشت. وی در دور دوم مقابل «شوتارو یامادا» از ژاپن با نتیجه ۶ بر ۳ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. حبیبی در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک مغلوب «ترنت هیدالی» از آمریکا شد و باید منتظر راه‌یابی این کشتی گیر به دیدار پایانی باشد تا وی نیز بتواند به کار خود در گروه شانس مجدد (بازنده ها) ادامه دهد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم «علیرضا عبداللهی» در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۲ مغلوب «آلان باگایف» از روسیه شد و باید منتظر حضور این حریف در دیدار فینال باشد تا وی نیز با حضور در گروه بازنده ها، شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم «امیرحسین زارع» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر «هوانس ماقاکیان» از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل «احمد محمد خلیل» از مصر با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زارع در این مرحله به مصاف «آلن خوبولوف» از روسیه می رود.
 همچنین در مسابقات مرحله مقدماتی پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان که روز گذشته برگزار شد، «امیرحسین مقصودی» و «عباس فروتن» در اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و «محمدصاق فیروزپور» در وزن ۷۰ کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =