بیمه سلامت آذربایجان‌غربی ۶۴ میلیارد ریال از بابت 4 درصد سهم پایش پرداخت کرد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: ۶۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از بابت چهار درصد سهم پایش به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارومیه و خوی پرداخت شد.

نادر نانبخش روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۳۷ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال از بابت چهار درصد سهم پایش وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه و چهار میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال نیز به دانشگاه علوم پزشکی خوی پرداخت شد. 
وی ادامه داد: همچنین از بابت تخصیص اعتبارات پرسنلی سطح یک روستاییان  ۲۵ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه و سه میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خوی پرداخت شده است .
وی اظهار داشت: اعتبار پرسنلی سطح یک روستاییان بابت پوشش بیمه سلامت روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به شبکه‌های بهداشت و درمان این مناطق پرداخت می‌شود که بر اساس تعداد جمعیت تحت پوشش بین این مراکز توزیع می‌شود.
وی اضافه کرد: بر اساس تعداد بیمه‌شدگان زیرپوشش صندوق روستاییان بیشترین مبلغ تخصیصی به شبکه بهداشتی درمانی ارومیه به میزان هفت میلیارد و ۷۰ میلیون ریال و کمترین اعتبار تخصیصی به شبکه بهداشت و درمان چایپاره به میزان ۵۳۰ میلیون ریال تخصیص یافته است.
وی بیان کرد: این سازمان طی سال جاری برنامه پرداخت‌های خود را نظیر سال گذشته به نحوی تدوین کرده که بودجه هر سال را برای هزینه‌های آن سال هزینه کند.
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: بدهی‌های سال قبل این سازمان نیز از محل ترمیم‌های بودجه‌ای تخصیص یافته در طول سال پرداخت می‌شود.
نانبخش اعلام کرد: تمامی اعتبارات سال جاری صرف هزینه‌های تحقق یافته امسال خواهد شد و مطالبه‌های سال گذشته از این محل پرداخت نمی‌شود.
وی بیان کرد: مشکلی در پرداخت هزینه‌های موسسه‌ها و مراکز طرف قرارداد وجود ندارد و علت تأخیر در پرداختی‌های وجود بازه سه ماهه در رسیدگی به اسناد و مدارک پرداختی است.
وی اظهار داشت: پرداخت منظم مطالبه مؤسسه‌های درمانی طرف قرارداد به ارائه خدمات بهتر و بیشتر این مراکز منجر می‌شود.
وی اضافه کرد: خرید راهبردی خدمات از برنامه‌های مهم این اداره‌کل بوده و کیفی‌سازی ارائه خدمات در اولویت اجرای این طرح است.
بیمه سلامت از دستاوردهای امیدبخش دولت تدبیر و امید بوده که از سال ۱۳۹۳ اجرا شده و در کنار صندوق‌های بیمه تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح حرفی برای گفتن دارد و با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره مند شده‌اند؛ هوشمندسازی مسیر تعالی روزافزون این دستاورد را هموار خواهد کرد.
اداره‌کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی بیش از ۲ میلیون نفر در این استان بیمه شده دارد که زیرپوشش پنج صندوق این سازمان (صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان) می‌باشند.
۹۹۱۸/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =