۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 2055
کد خبر: 83435836
۰ نفر
بهای زینک کاهش یافت

تهران- ایرنا- احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران گفت: اکنون هر ورق زینک با کاهش بها نسبت به هفته‌های اخیر با قیمت ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان به دست لیتوگرافان و چاپخانه‌داران می‌رسد.

به گزارش روز سه‌شنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: در یک بازه زمانی قیمت زینک به شدت افزایش یافته بود اما هفته‌های اخیر پس از اینکه کالای زینک از دریافت ارز دولتی خارج شد و ارز نیمایی دریافت کرد، بازار به ثبات رسید و تجار توانستند به راحتی زینک را به کشور وارد کنند.
وی ادامه داد: در هفته گذشته بهای هر ورق زینک به ۳۰ هزار تومان رسید اما اکنون این قیمت به ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان رسیده است و این موضوع با اقبال لیتوگرافان و چاپخانه‌داران روبه‌رو شده است.
ابوالحسنی همچنین درباره کیفیت زینک‌های موجود در بازار توضیح داد: در ماه‌های قبل بخش عمده زینک‌هایی که به کشور وارد می‌شد از چین می‌آمد و کیفیت چندان خوبی نداشت، پس از مدتی نیز واردکنندگان وقتی با عدم استقبال بازار از زینک‌های کم‌کیفیت روبه‌رو شدند، به سراغ برندهای بهتر رفتند.

اگرچه زینک‌های موجود از بهترین برندهای اروپا نیستند اما ۹۰ درصد آن‌ها تا بیش از ۳۰ هزار تیراژ را پاسخ می‌دهند و جنس‌های موجود در بازار از کیفیت خوب و مناسبی برخوردارند.

ابوالحسنی همچنین از برگزاری نشست با رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران در هفته آینده خبرداد و گفت: قرار است این نشست با حضور نمایندگانی از اتاق اصناف، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتحادیه‌های مرتبط شامل کاغذ و مقوا، چاپخانه‌داران، صحافان، لیتوگرافان، ناشران و نوشت‌افزار با هدف بررسی مشکلات کاغذ، مقوا و زینک برگزار شود.
وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت میزبان این نشست است، تاکید کرد: این نشست به دنبال راهکاری برای حل مشکل تامین کاغذ، مقوا و زینک در ماه‌های اخیر برای تولیدکنندگان و فعالان بخش‌های مختلف صنعت چاپ و نشر خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =