۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۵
کد خبرنگار: 1573
کد خبر: 83435832
۰ نفر

برچسب‌ها

ایرنا برای ورود به زیست‌بوم فناورانه مصمم است

تهران- ایرنا- مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، فاصله گرفتن از رویکردها و روش‌های قدیمی و ایفای نقش جدی در زیست‌بوم فناورانه کشور را از برنامه‌ها و رویکردهای جدی ایرنا برشمرد.

سید ضیاء هاشمی روز سه‌شنبه در دیدار «مرتضی براری» رئیس سازمان فضایی ایران با یادآوری اینکه چند روزی از ۸۵ سالگی ایرنا می‌گذرد، گفت: اعتقاد داریم ایرنا به عنوان یک رسانه پیشگام، باید میدان را برای حضور دیگر رسانه‌ها در عرصه فناوری باز کند.

وی افزود: ایرنا در گذار از عمر ۸۵ ساله خود، اکنون به نهال تنومندی تبدیل شده که می‌تواند از ظرفیت‌های ساختاری و منابع خود در زمینه‌های مختلف استفاده کند.

هاشمی خاطرنشان کرد: «فناوری» به عنوان محور حرکت‌های جدید در دنیا شناخته می شود بنابراین سایر حوزه‌ها از جمله اقتصاد، جامعه، فرهنگ و حتی امنیت، تحت تاثیر فناوری‌های نوین قرار می‌گیرند.

مدیر عامل ایرنا ضمن ابراز خرسندی از روند پیشرفت صنعت فضایی ایران در حوزه‌های گوناگون همچون طراحی و ساخت ماهواره، پرتابگر و ایستگاه ماهواره‌ای، گفت: در کشور ما استعدادهای فراوانی وجود دارد که در دانشگاه‌ها و مجامع دیگر می‌توان آن‎‌ها را شناسایی کرد، در این خصوص باید دو مسئله را مدنظر قرار داد؛ نخست میدان دادن برای شکل‌گیری و پرورش ایده‌های جدید و دومین گام در این زمینه، ایجاد بستری برای شناسایی این ایده‌ها و حمایت از آن‌هاست.

وی تصریح کرد: مدتهاست بر مسئله شفاف‌سازی در حوزه سیاسی تاکید می‌شود، باعث خرسندی است که سازمان فضایی ایران با آزادسازی داده‌های فضایی قصد گام برداشتن در این مسیر را دارد و موفقیت‌های علمی و فناوری کشور در این حوزه را از طریق رسانه‌ها انعکاس می‌دهد.

هاشمی، رابطه اقتدار و اقتصاد در حوزه فضایی را از مقوله‌های مورد غفلت در جامعه عنوان کرد و گفت: رسانه‌ها باید در شناساندن این حوزه به جامعه و تشویق سرمایه‌گذاران برای ورود به این عرصه بیش از پیش همت بگمارند.

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران و هیات همراه پس از دیدار با مدیرعامل ایرنا از بخش‌های مختلف خبرگزاری از جمله اتاق خبر بازدید کردند و در جریان فرآیند تهیه، تولید و انتشار اخبار در گروه‌های خبری ایرنا قرار گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =