ثبت ۵۲ پتنت ایرانی در دفاتر ثبت اختراع بین‌المللی

تهران- ایرنا- کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا کنون از ثبت ۵۲ پتنت در دفاتر ثبت اختراع معتبر بین‌المللی حمایت کرده است تا نیاز کشور در زمینه مالکیت فکری و به طور خاص موضوع ثبت اختراع خارجی رفع شود.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کانون پتنت ( حق ثبت اختراع) معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی با حمایت ۹۰ درصدی از مخترعان برای ثبت در دفاتر بین‌المللی معتبر، در این مسیر همراه شده است تا این روند سرعت گیرد و تا کنون هزار و ۵۲۳ درخواست از سوی مخترعان به این کانون ارسال شده که از این تعداد ۲۵۲ پرونده در مرحله ارزیابی حمایت از آن‌ها مورد تایید قرار گرفته است. همچنین ۵۲ پتنت نیز در دفاتر ثبت اختراع خارجی ثبت شده است.

کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با در نظر گرفتن نیازمندی‌های کشور در زمینه مالکیت فکری و به طور خاص موضوع ثبت اختراع خارجی، اقدام به استقرار واحدهای فعال در این حوزه در قالب یک مجموعه متمرکز کرده است.

این مرکز از سال ۱۳۸۴ به عنوان واحد مالکیت فکری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی، فعالیت خود را آغاز کرد. در سال ۱۳۹۳ با موافقت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب «کانون پتنت ایران» امور مرتبط با حوزه مالکیت فکری و به ویژه ثبت اختراع را در تمامی حوزه‌های علم و فناوری عهده‌دار شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha