۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83435723
۰ نفر

برچسب‌ها

برخورد قانونی با تغییر کاربری اراضی در استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: تغییر کاربری اراضی قبل از صدور مجوز غیرقانونی و مشمول در این استان قلع و قمع می‌شود.

به گزارش ایرنا ، یاور میرزایی روز سه‌شنبه در بازدید از اراضی کشاورزی افزود: در سال‌های اخیر موضوع جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری بی ضابطه و غیرمجاز اراضی کشاورزی مورد توجه قرار گرفته و نسبت به تصویب قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها با جدیت اقدام می‌شود.

او اظهار داشت: اخیرا بنا به حکم قطعی قضایی اقدام به قلع و قمع یک واحد نگهداری اسب در مشگین‌شهر شد.

وی گفت: در زمینه پرونده شرکت سامان ایستا سبلان نیز مجری طرح گردشگری در روستای جبدرق به مساحت ۱۲ هکتار طرح موضوع در کمیسیون تبصره یک ماده یک و ارزیابی موضوع توسط کمیسیون تقویم و واریزی وجه از سوی شرکت یاد شده بنا به گزارش واصله مبنی بر جعل نامه اداره منابع طبیعی و برغم استعلام مجدد از اداره مذکور و اعلام قسمتی از اراضی یاد شده به عنوان اراضی ملی، قسمت ملی شده آزاد و مساحت نهایی اصلاح شده و در خارج از نوبت در کمیسیون مطرح و مورد تصویب واقع شد.

او افزود: این پرونده برای مساحت اعلامی دوباره ارزیابی لازم انجام و مجوز تغییر کاربری صادر خواهد شد ، در ضمن شرکت اتوبوس‌سازی حدید مبتکران که سال‌ها متوقف شده بود در سال ۱۳۹۷ با تصویب و صدور مجوز کاربری مشکل این واحد هم حل و در سطح ۵۰ هکتار اعطای مجوز شد.

وی در تشریح اراضی واگذار شده در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران متقاضی در منطقه مشگین‌شهر نیز بیان کرد: در زمینه عملکرد مدیریت امور اراضی در سال گذشته واگذاری ازاراضی ملی و دولتی درقالب ماده ۲ و ۲۱ به تعداد  ۱۴۵مورد در مساحت ۲ هزار و ۴۳۰ هکتار که از جمله طرح‌های مهم می‌توان به طرح پل معلق مشگین‌شهر ، آبدرمانی وله زیر درروستای وله زیر ، پرورش ماهی و گردشگری سیدسلیم بنی هاشم در روستای ارباب کندی – زمین گرمایی در روستای موئیل- آبدرمانی ، گردشگری همت انوری درییلاق چاله چوخور و آبدرمانی وگردشگری آخار باخارو دودو اشاره کرد.

او گفت: واگذاری اراضی ملی و دولتی درقالب هیات هفت نفره: ۳۰ مشاع‌کار از جمله اراضی واگذاری به  کارخانه کبریت‌سازی، تعداد مجوزهای صادره تبصره ۱ماده ۱ حفظ کاربری در سال ۹۷ به میزان  ۴۵ مورد در مساحت ۶۰ هزار و ۱۴۸ متر مربع از جمله طرح‌های مهم گردشگری روستای میرک – مرکز معاینه فنی خودروهای سبک روستای عور – تولید انواع جعبه و محفظه پلاستیکی روستای بلوس از اقدامات مهمی است که این مدیریت انجام داده است.

وی افزود: تعداد موافقت‌های تبصره ۴ ماده ۱ حفظ کاربری در سال ۹۷ به میزان  ۷۵ مورد برای اجرای طرح‌هایی از قبیل پرورش گاوشیری صنعتی روستای آلنی – پرواربندی بره روستای بیجق – پرورش گوسفند داشتی روستای کوربلاغ – بسته‌بندی حبوبات و غلات روستای عالیجاه – استخر ذخیره کشاورزی روستای میرک – پرورش ماهی روستای تبنق و مرغداری روستای عور انجام شده است.

وی در زمینه اقدامات صورت گرفته در رفع تداخلات نیز گفت: پنج پلاک در مساحت پنج هزار هکتار که از این مقدار مساحت ۲ هزار و ۹۴۴ هکتار در روستاهای چبینلو و جبارلو نهایی و ۴۵۱ هکتار از اراضی ملی به زراعت تبدیل شده است.

۶۰۱۸/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =