۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83435703
۰ نفر

برچسب‌ها

خرید تضمینی ۱۱ هزار تن گندم از کشاورزان خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای خردادماه امسال تاکنون ۱۱ هزار و ۲۷۳ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.

مهدی عصمتی‌پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مطالبات گندم‌کاران در اسرع وقت پرداخت می‌شود لذا کشاورزان نباید از این بابت نگرانی داشته باشند.

وی اظهار داشت: تاخیر در پرداخت بهای محصول در سال‌های گذشته سبب برخی نگرانی‌ها شده بود اما امسال این مشکل برطرف شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، ارزش ریالی محصول خریداری شده را ۱۹۳ میلیارد و ۹۵ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: تاکنون ۱۷۱ میلیارد و ۲۹۶ میلیون ریال (۸۹ درصد ) مطالبات گندم‌کاران پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۹ مرکز خرید به منظور خرید تضمینی محصول گندم کشاورزان در استان فعال است.

عصمتی‌پور پیش بینی کرد؛ امسال ۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شود.

وی تاکید کرد: با توجه به ورود بیش از حد دلالان به خرید گندم و جلوگیری از این مشکل، از کشاورزان انتظار داریم برای تحویل محصول خود به مراکز خرید و جمع‌آوری گندم مراجعه کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: قیمت پایه هر کیلوگرم گندم یکهزار و ۷۰۰ تومان است که با توجه به کیفیت محصول قیمت محصول افزایش می‎یابد.

۱۸ هزار و ۶۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیر کشت گندم است که پیش‌بینی شده امسال ۶۴ هزار تن گندم از این سطح برداشت شود.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط