کتابخانه مجلس و آستان قدس رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

تهران- ایرنا- کتابخانه، موزه‌ و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی ایران با سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش خانه‌ ملت، کتابخانه، موزه‌ و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی ایران امروز- سه شنبه- به منظور توسعه فعالیت‌ها و همکاری‌های علمی، فرهنگی و خدماتی در جهت گسترش خدمات کتابخانه‌ای و حفظ و احیاء میراث مکتوب ایران و جهان اسلام اعم از نسخ خطی و چاپ سنگی و سربی، تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی منعقد کرد.  

سیدمهدی قریشی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، ضمن اعلام این خبر گفت: موضوع تفاهم‌نامه منعقد شده بین این دو کتابخانه و مرکز فرهنگی بزرگ و شناخته شده، هماهنگی و همکاری در امور علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی با توجه به ماهیت و وظایف دو سازمان است.

وی در مورد تعهدات دو طرف در این تفاهم‌نامه اظهار داشت: کتابخانه مجلس و کتابخانه آستان قدس، در این تفاهم‌نامه، تعهداتی را پذیرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به همکاری در تولید و تبادل داده‌های بانک‌های اطلاعاتی طرفین اشاره کرد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس اضافه کرد: همچنین تبادل خدمات مشاوره‌ای در عرصه‌های مختلف کتابخانه‌ای، موزه‌ای و اسنادی؛ استفاده از امکانات آموزشی طرفین و برگزاری مشترک دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در عرصه‌های مختلف کتابخانه‌ای، موزه‌ای و اسنادی؛ مبادله منشورات طرفین و همکاری متقابل در زمینه اهداء و مبادله انواع منابع کتابخانه‌ای از دیگر مواردی است که دو مرکز برای همکاری‌های مشترک، متعهد انجامش شده‌اند.

قریشی خاطرنشان کرد: در این تفاهم‌نامه، دو طرف متعهد شدند در زمینه تألیف و ترجمه متون و انتشار کتب، نشریات و ویژه‌نامه‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و اجرای طرح‌های مطالعاتی مورد نیاز طرفین با یکدیگر همکاری کنند.  

وی با اشاره به اینکه تعهدات تفاهم‌نامه منعقد شده، موارد زیادی را شامل می‌شود، یادآور شد: با توجه به گستردگی فعالیت‌های هر دو مرکز کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی ـ در صورت توافق طرفین ـ امکان اضافه کردن مصادیق جدید به محورهای همکاری وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =