دانشگاه علمی،کاربردی اردبیل در ۱۱۲ رشته دانشجو می‌پذیرد

اردبیل - ایرنا - رئیس دانشگاه جامع علمی،کاربردی استان اردبیل گفت: این دانشگاه امسال در ۱۱۲ کد رشته،محل دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش ایرنا ، دکتر داریوش لطیفی روز سه‌شنبه در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد ۴۱ رشته در مقطع کارشناسی و ۷۱ رشته در مقطع کاردانی خواهد بود. 

وی با بیان اینکه ۱۳ مرکز علمی،کاربردی در اردبیل حق جذب دانشجوی جدید دارند، افزود: این مراکز در شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد و گرمی هستند.

وی با اشاره به اینکه از فعالیت و جذب دانشجو در مراکز وابسته به دستگاه‌های دولتی جلوگیری شده ،اضافه کرد: امسال بر اساس مصوبه دولت مبنی بر عدم فعالیت مراکز وابسته به دستگاه‌های دولتی تنها ۱۳ مرکز خصوصی و غیردولتی حق جذب دانشجو دارند.

وی بیان کرد: پذیرش دانشجویان در مراکز وابسته به دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان اردبیل در مقطع کاردانی از۲۷ مردادماه و در رشته کارشناسی نیز از دوم شهریورماه آغاز خواهد شده و در ۱۱ رشته جدید برای اولین بار دانشجو پذیرش خواهد شد.

او ادامه داد: کارشناسی حرفه‌ای مددکاری روانی، اجتماعی در بحران (حوادث طبیعی)، کارشناسی حرفه‌ای مدیریت کسب و کار اینترنتی، کارشناسی حرفه‌ای ایمنی سلامت و محیط زیست صنایع، کارشناسی مدیریت تجاری‌سازی، کاردانی حرفه‌ای انتظامات و حراست فیزیکی، کاردانی حرفه‌ای تکنولوژی آموزش، کاردانی حرفه‌ای توانمندسازی آسیب‌دیدگان در حوادث، کاردانی حرفه‌ای معماری داخلی، کاردانی تربیت بدنی و مربیگری فوتبال پایه و کاردانی آسانسور و پله برقی از جمله این رشته‌هاست.

لطیفی از شاغل بودن ۷۰ درصد از دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی،کاربردی استان خبر داد و گفت: در حال حاضر پنج هزار دانشجو در مرکز وابسته به این دانشگاه در استان مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان اردبیل با بیان اینکه ۱۰۰ درصد دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه بومی هستند، افزود: در طول ۱۶ سال فعالیت این دانشگاه در استان بیش از ۲۴ هزار نفر دانشجو فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی از راه‌اندازی کلینیک کارآفرینی در مراکز علمی، کاربردی خبر داد و اظهارداشت: در این کلینیک به دانشجویان مشاوره‌های لازم در مورد کارآفرینی ارائه می‌شود.

او بیان کرد: راه اندازی شرکت‌های نوآوری از اولویت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی است و  ۲ مرکز فناوری ذوب‌آهن و آرمان‌سوله در استان در حال فعالیت بوده و مرکز علمی ذوب آهن اردبیل مرکز نمونه در کشور شناخته شده و مورد تجلیل قرار گرفته است.

لطیفی گفت: بر اساس سیاست‌های کلان آموزشی کشور باید ۳۰ درصد آموزش‌ها دوره‌های مهارتی باشد که این رقم در سطح کشور و استان اردبیل هم اکنون ۱۲ درصد می‌باشد.

رئیس دانشگاه جامع علمی ، کاربردی استان اردبیل با بیان اینکه استقبال جوانان و دانشجویان از رشته‌های مهارتی و مراکز علمی کاربردی افزایش یافته، افزود: این دانشگاه به دنبال جذب دانشجو به هر قیمتی نیست بلکه با توجه به نیاز جامعه و تقاضاهای جدید دانشجو می‌پذیرد.

معاون فرهنگی دانشگاه جامع علمی،کاربردی استان اردبیل نیز گفت: این دانشگاه در تمامی المپیادهای ورزشی، مناسبت‌ها، مسابقات قرآنی، اعزام دانشجویان به راهیان نور و جشنواره‌ها حضور فعال دارد.

اکبر غاربی افزود: در روزهای گذشته در پنجمین دوره مسابقات کشتی فرنگی که در شهر کرد برگزار شد، دانشجویان این دانشگاه موفق به کسب ۲ مدال طلا و یک مدال برنز شدند.

او اظهار داشت: برگزاری اردوهای متنوع در طول سال، برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی و اعزام دانشجو به زیارت عتبات عالیات از جمله اقدامات معاونت فرهنگی دانشگاه می‌باشد.

وی بیان کرد: برگزاری سالانه نمایشگاه کارآفرینی با هدف معرفی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه از دیگر اقدامات این واحد دانشگاهی است.

۶۱۳۰/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =