۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۷
کد خبرنگار: 2391
کد خبر: 83435536
۰ نفر

برچسب‌ها

دلیل اصلی نگرانی آمریکا از فروش اس ۴۰۰ به ترکیه فاش شد

آنکارا- ایرنا- علت اصلی نگرانی آمریکا از خرید سامانه اس ۴۰۰ روسیه از سوی ترکیه، نقش بر آب شدن ادعای آمریکا مبنی بر رادار گریز بودن هواپیماهای اف ۳۵ می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری تایم تورک در روز سه شنبه، علت اصلی نگرانی آمریکا از خرید سامانه اس ۴۰۰ روسیه از سوی ترکیه، نقش بر آب شدن ادعای آمریکا مبنی بر رادار گریز بودن هواپیماهای اف ۳۵ می باشد. سامانه اس ۴۰۰ قابلیت تشخیص این نوع هواپیماها را دارا بوده و آمریکا از همین رو از خرید این سامانه از سوی ترکیه به طور پنهانی ابراز نگرانی کرده است.

در خبر پایگاه ترک آمده است: دولت آمریکا نمی تواند به طور آشکار از این موضوع سخن بگوید و خرید سامانه روسی از سوی ترکیه، موجب بر هم زدن بافت تسلیحاتی ناتو گردیده است.

در ادامه خبر به تنش در روابط آمریکا و ترکیه به علت خرید اس ۴۰۰ از سوی ترکیه و کنار گذاشته شدن ترکیه از پروژه ساخت هواپیماهای اف ۳۵ اشاره شد. ترکیه بعد از کنار گذاشته شدن از پروژه ساخت هواپیماهای اف ۳۵، از تمایل خود برای خرید هواپیماهای سو ۳۵ روسیه خبر داد.

گفتنی است، ترکیه بر اساس گزارش وزارت دفاع این کشور، نخستین محموله سامانه دفاعی اس ۴۰۰ روسیه را بیست و یکم تیرماه گذشته دریافت کرد و گفته می شود دومین محموله نیز تا پایان سال جدید به دولت آنکارا تحویل داده خواهد شد.

دولت آمریکا در پاسخ به این خرید، ترکیه را از برنامه های اف ۳۵ خارج کرده است.

یادآور می شود که اس۴۰۰، سامانه موشکی پیشرفته و مدرنی است که توانایی حمل و شلیک سه نوع موشک مختلف را دارد که می‌تواند اهداف متنوعی از قبیل موشک‌های بالستیک، کروز و جنگنده‌های رادار گریز را هدف قرار دهد.

شبکه راداری و شناسایی این سامانه می‌تواند هم‌زمان ۳۰۰ هدف را شناسایی کند ضمن اینکه سقف ارتفاع پوشش هوایی این سامانه، ۲۷ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =