بیش از ۲۰ تن گوشت نذری به مددجویان کمیته امداد اهدا شد

بیرجند - ایرنا - ۲۰ هزار و ۶۸۹ کیلوگرم گوشت نذری در پایگاه‌های جمع‌آوری نذورات عید قربان امسال به نیازمندان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اهدا شد. 

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این میزان گوشت جمع‌آوری شده گفت: یک هزار و ۹۱ راس دام سبک و سنگین به کمیته امداد در روز عید قربان امسال اهدا شد که ۱۸ هزار و ۵۱۰ کیلوگرم معادل آن گوشت بین نیازمندان توزیع شده است. 

رضا سلم‌آبادی افزود: ۲ هزار و ۱۷۹ کیلوگرم گوشت نیز مردم خیر و نیکوکار پس از ذبح دام به نیازمندان اهدا کردند. 

وی با بیان اینکه گوشت‌های نذری با اولویت ایتام، محسنین، زنان سرپرست خانوار و بیماران صعب‌العلاج در روز عید قربان توزیع شد اظهار داشت: به لحاظ تعداد دام گوشت‌های قربانی ۴۷ درصد و به لحاظ ارزش ریالی ۹۱ درصد نذورات امسال افزایش داشته است. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به جمع‌آوری یک میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان کمک نذری در عید قربان سال گذشته گفت: امسال این میزان ۲ میلیارد و ۹۱ میلیون تومان بوده است و البته امکان افزایش هنوز وجود دارد. 

وی بیان کرد: امسال ۲۸۳ پایگاه ثابت و سیار در استان خراسان جنوبی با همکاری ۳۷۸ نیروی انسانی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در عید قربان برپا شد.  
  
۹۸۹۳*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =