۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83435413
۰ نفر

برچسب‌ها

وجود نهادهای مردمی از ضروریات امروز جامعه است

قزوین – ایرنا - حضور سمن‌ها و تشکل های مردم نهاد از ضروریات امروز جامعه است چون روشنگری و توجه به اهدف و آرمانی های نظام در آنها وجود دارد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در ششمین همایش سالانه سازمان های مردم نهاد استان قزوین اظهار داشت: نهادهای مردمی، احزاب و تشکل‌ها در جامعه مدنی برای گسترش موضوعات گفتمانی و تضاراب آرا ضروری هستند و باید در اصناف و حرفه‌های مختلف توسعه یابند.

بهمن طاهرخانی اضافه کرد: تمامی شهرهای دارای تمدن تاثیرگذارترین سازمان‌ها، تشکل‌ها و نهادهای مردمی را داشته‌اند که با توجه به گسترش اندیشه و ارتباطات مردمی در سطح ملی و بین المللی توانسته‌اند نقش‌های موثری را ایفا کنند.

وی اضافه کرد: سرزمین ایران نیز از لحاظ مدنیت و تشکل‌های مردمی مثل کشور مصر و چین موسس جامعه مدنی بوده است و سبقه تاریخی و تمدن دیرینه‌ای در این زمینه دارد.

این نماینده با اشاره به جایگاه سمن‌ها و احزاب در قانون اساسی، افزود: اصل های ۲۲، ۲۳، ۲۴، ۲۵ و ۲۶ قانون اساسی به این موضوع پرداخته و در اصل ۲۶ صراحتا به جایگاه ضروری احزاب، سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد پرداخته شده است.

طاهرخانی خاطر نشان ساخت: سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد با توجه به این جایگاه رفیع اصل ۲۶ قانون اساسی پیشاهنگ و پیش زمینه وحدت و اراده ملی هستند و باید از این جایگاه رفیع آنها بیشترین بهره برداری را داشت.

۶۱۰۱

اخبار مرتبط