۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۱
کد خبرنگار: 971
کد خبر: 83435399
۰ نفر
سالار آقاخان در جلسه دادگاه حضور نیافت

تهران-ایرنا-سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سالار آقاخان، گفت: این پرونده فرایند رسیدگی در دادگاه را طی می کند و متهم برای جلسه رسیدگی به دادگاه احضار شده اما در جلسه دادگاه حضور پیدا نکرده است.

غلامحسین اسماعیلی روز سه شنبه در هشتمین نشست خبری افزود: وثیقه لازم هنگام آزادی اخذ شده است اما اینکه الان کجاست، خبر داریم که در روز دادگاه نیامده و ما از طریق قانونی و از طریق وثیقه پیگیر هستیم که در ادامه جلسات دادگاه حتماً حضور پیدا کند و از خود دفاع کند در غیر این صورت دادگاه تصمیم قانونی خود را خواهد گرفت.

سالار آقاخان از جمله اخلالگران بازار ارز است در پرونده تشکیل شده برای مسئولان و مقامات سابق بانک مرکزی، متهم ردیف اول است.

آقاخان تا تاریخ  ۲۰ اسفند ۹۶ (۲۸) مرحله فروش ارز دولتی داشته است و مجموعا مبلغ ۸ هزار و ۲۵۲ میلیارد و ۳۱۶ میلیون و ۱۹۵ هزار ریال به حساب عملیات ارزی بانک مرکزی واریز شده است.

آقاخان و عوامل وی ابتدا قیمت دلار را در بازارهای غیررسمی تعیین و سپس از بانک مرکزی دریافت و با انجام معاملات فردایی این دلارها را به قاچاقچیان ارز می‌فروخته است و هیچ‌گونه نظارتی از طرف بانک مرکزی انجام نشده است که این موضوع فرصت سوءاستفاده مالی را در اختیار آقاخانی قرار داد تا با هر قیمت که دلش می‌خواهد با بانک مرکزی تسویه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =