۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۵
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83435310
۰ نفر

برچسب‌ها

ظرفیت‌های خالی صنایع خرد کرمان احیا می‌شود

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان، ظرفیت های خالی موجود در صنایع خرد و کوچک با اجرای سیستم نظام پیمانکاری فردی در صنایع معدنی این استان احیا و اشتغالزایی ایجاد می شود.

مجید غفاری پس از بازدید از سه واحد صنعتی خرد کرمان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک به مناسبت ۲۱ مرداد ماه روز صنایع کوچک افزود: اجرای طرح سیستم پیمانکاری فردی از یکسال قبل در کرمان آغاز شده و قرار است طی مدت سه سال به انجام برسد.

وی با بیان اینکه یکی از مدل های جدید مطرح در دنیا که در توسعه صنایع کوچک استان کرمان استفاده شده، مدل نظام پیمانکاری فردی است اظهار داشت: در این مدل یک پیمانکاری ذیل صنایع بزرگ وجود دارد و کار را از صنعت بزرگ دریافت و در مجموعه صنایع خرد و کوچک توضیع می کند.

غفاری گفت: برای توسعه صنایع کوچک مدل های مختلف وجود دارد که در سال های قبل مدل خوشه ای صنعتی به عنوان یک مدل موفق در چهار خوشه فرش کرمان‌، محصولات گلخانه ای جنوب، خرما بم، پسته رفسنجان کار شد.
وی ادامه داد: محصولات کنسرسیوم صادراتی از دل خوشه خارج شده و اینک این محصولات به چند کشور دنیا صادر می شود.

در ادامه از سه واحد صنعتی کوچک استان کرمان بازدید شد ، بیشترین مشکلات این واحدها کمبود نقدینگی و دریافت تسهیلات از سوی بانک ها است.

همچنین با حضور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کرمان از سه واحد صنعتی برتر حوزه صنایع کوچک تقدیر شد.

۳۰۲۹/۷۴۲۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =