حجم فعلی آب سدهای سیستان و بلوچستان بیش از یک میلیارد متر مکعب است

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: حجم فعلی آب سدهای این استان یک میلیارد و ۵۲۷ میلیون متر مکعب است.

اتابک جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حجم فعلی آب سدهای سیستان و بلوچستان نسبت به سال آبی قبل ۱۷۲ درصد افزایش یافته است.

وی گفت: حجم آب موجود در مخازن سدهای سیستان و بلوچستان ۷۸ درصد حجم کل مخازن است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان افزود: میزان ورودی به سدهای استان از اول سال آبی (مهرماه ۹۷) تاکنون یک میلیاردو ۴۷۳ میلیون متر مکعب بوده است.

وی بیان کرد: امسال برای تامین آب سیستان و بلوچستان مشکلی وجود ندارد اما صرفه جویی نباید فراموش شود. 
جعفری افزود: با توجه به بارش های رگباری در جنوب سیستان و بلوچستان ساخت سد در این استان از مزیت های خوب برای ذخیره سازی آب بحساب می آید. 

وی بیان کرد: از مجموع ۲۲ سد در دست بهره برداری در سیستان و بلوچستانهفت سد مخزنی و ۱۵ سد تغذیه ای است. 
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: مهمترین سدهای در دست ساخت در این استان شامل سد مخزنی کهیر (کنارک) با حجم ۳۱۴ میلیون متر مکعب، سد تغذیه ای گوهرکوه (خاش) با حجم ۱۰ میلیون متر مکعب و سد شهری کور (مهرستان) با حجم ۱۰۳ میلیون متر مکعب است. 
وی افزود: با ساخت این سدها ظرفیت ذخیره سازی سدهای سیستان و بلوچستان به ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب افزایش خواهد یافت. 
جعفری خاطر نشان کرد: منابع آب در شمال سیستان و بلوچستان آبهای سطحی، در مرکز آبهای زیرزمینی و در جنوب استان تلفیقی از این دو است. 

۹۹۲۳**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =