۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۰
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83435136
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات آبخیزداری کلاچون میامی آغاز شد

شاهرود - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: عملیات اجرایی طرح آبخیزداری کلاچون این شهرستان با اعتبار هشت میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال آغاز شد.

محمدعلی رضایی  سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح شامل سازه های ملاتی است که قرارداد آن با پیمانکار بسته شده و تا ۲۵ درصد نیز قابل افزایش است.
وی گفت:  امسال از محل اعتبارات ملی برای اجرای عملیات آبخیزداری در سطح این شهرستان ۵۹ میلیارد ریال مصوب شد .
 رضایی بابیان اینکه  اجرای طرح های آبخیزداری برای پیشگیری از بروز سیلاب ضرورت دارد،تصریح کرد : این طرح ها باید در عرصه های حادثه خیز مطالعه و به اجرا درآید. 
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: سال گذشته در راستای حفاظت خاک در روستاهای ارمیان ،قدس و دشت دانیال از اعتبارات ملی و در ری آباد،بکران و منطقه پل ابریشم از اعتبارات استانی طرح های آبخیزداری اجرا شد. 
وی با بیان این که ، امسال پنج طرح آبخیزداری در قدس، ارمیان، شهر میامی ،سوداغلن و باغچه اجرا می شود، افزود: پارسال از محل صندوق توسعه ملی ۱۰۰ هزار و ۹۳۵ متر مکعب طرح آبخیزداری در حوضه های آبخیز دشت دانیال و قدس و ارمیان اجرا شد.
عملیات آبخیزداری شامل اقدامات بیولوژیکی و بیومکانیکی است که اجرای آنها مانع از رسوب و فرسایش خاک می شود و این مهم در توسعه حفاظت از خاک، افزایش منابع آب های زیرزمینی و توسعه بسترهای اقتصادی و اجتماعی بسیار اثرگذار است. 
شهرستان میامی بادوبخش مرکزی وکالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد .

۷۳۵۷/۶۱۶۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =