۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 1187
کد خبر: 83435125
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵ هکتار از مراتع تکاب در آتش سوخت

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب گفت: ۲۵ هکتار از مراتع، اراضی کشاورزی و باغ‌های اطراف این شهر در آتش سوخت ولی حریق با تلاش نیروهای آتش‌نشان پس از سه ساعت مهار شد.

محمود زمانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آتش‌سوزی گسترده در حالی در اراضی انتهای بلوار نسرین‌پور شهر تکاب، حوالی روستای حاجی باباسفلی رخ داد که سهل‌انگاری و بی‌احتیاطی در روشن کردن آتش در مراتع عامل اصلی وقوع آن بود.

وی بیان کرد: نیروهای امدادی و خدماتی ستاد مدیریت بحران، آتش‌نشانی، منابع طبیعی، هلال احمر، راهداری و حمل و نقل جاده ای و نیروهای بسیج بلافاصله پس از وقوع این حادثه آتش سوزی به محل اعزام شده و با مشارکت جمعی از شهروندان آن را مهار کردند.

فرماندار تکاب اظهار داشت: حضور و تلاش به‌موقع نیروهای امدادی و خدماتی ادارات و همراهی جمعی از افراد محلی مانع از گسترش آتش‌سوزی به داخل روستاهای اطراف و سایر اراضی و باغ‌ها شد.

زمانی ادامه داد: در این سانحه علاوه بر آتش‌سوزی مراتع و اراضی ملی، حجم زیادی از کاه باقی‌مانده در مزارع گندم پس از برداشت محصول و نیز باغ های اطراف نیز طعمه حریق شد و در آتش سوخت.

وی با تشکر از حضور به موقع ادارات عضو ستاد مدیریت بحران و مشارکت نیروهای مردمی در مهار این آتش سوزی گفت: با وجود آمادگی و حضور نیروهای امدادی و خدماتی، مهار و مدیریت بحران مانند آتش‌سوزی‌های گسترده در حاشیه شهر بدون مشارکت شهروندان ممکن نیست و در این حادثه نیز همراهی مردم عامل بازدارنده در گسترش حریق بود.

از آغاز فصل تابستان تاکنون بیش از ۴۰ هکتار از مراتع، مزارع گندم و باغات تکاب طعمه حریق شده‌است.

تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است و ۸۱ هزار نفر جمعیت و ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد که یک‌هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع از مساحت آن را اراضی ملی و منابع طبیعی تشکیل می دهد.

۷۵۱۴/۳۰۲۰/۲۰۹۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =