۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱:۱۰
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83434908
۰ نفر

برچسب‌ها

شاخص های شهر ملی منبت برای ثبت جهانی ارتقا یابد

همدان_ ایرنا_ نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ثبت جهانی مبل و منبت ملایر باید شاخص های شهر ملی منبت را ارتقا دهیم و امیدواریم به زودی جشن این رویداد مهم را برگزار کنیم.

محمد کاظمی شامگاه دوشنبه در آئین آغاز به کار سومین جشنواره "ملایر، شهر ملی منبت" در باغ تاریخی سفینه بیان کرد: برای ارتقای این شاخص ها بخشی را باید هنرمندان و صنعتگران مبل و منبت و بخشی را هم دولت باید متقبل شود.
وی فرآوری و واردات چوب به عنوان مواد اولیه این صنعت، صادرات، بازاریابی و مشوق های صادراتی را نیازمند کمک و حمایت دولت دانست.

کاظمی افزود: ایجاد کارخانه فرآوری چوب و کارخانه پارچه یکی از ضرورت های این صنعت است.

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم تاکید کرد: صنعتگران مبل و منبت باید در راستای توسعه خلاقیت و پیشبرد این صنعت تلاش کنند و در مسیر توسعه و عمران ملایر گام بردارند.

کاظمی با بیان اینکه با ثبت جهانی انگور و ثبت ملی منبت گوی سبقت را از سایر شهرها ربودیم ادامه داد: به خود می بالیم که خیران ملایری سرآمد هستند و مدتها است که هنر و صنعت مبل و منبت ملایر روی آنتن رسانه ملی است.

وی با بیان اینکه هنر، فرهنگ، صنایع دستی، کشاورزی، باغ ها و تاکستان های ملایر شهره عام و خاص است بیان کرد: این شهرستان طی سال های گذشته میزیان جشنواره ها و مناسبت های مختلفی است و جمعه هفته جاری میزبان همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با ثبت ملی منبت و ثبت جهانی انگور هنوز ابتدای راه هستیم و امیدواریم به زودی با ثبت جهانی منبت حاصل تلاش ها و زحمات فعالان این عرصه را ببینیم.

۷۵۲۸/۲۰۹۰

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =