سرمربی وزنه برداری: علی حسینی به تایلند نمی‌رود

تهران- ایرنا- بنا به اعلام سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ملی پوش دسته سنگین وزن ایران به خاطر مصدومیت نمی تواند در رقابت‌های قهرمانی جهان این رشته در تایلند شرکت کند.

«محمدحسین برخواه» با اشاره به رکوردگیری های کادر فنی در شهرستان نور استان مازندران گفت: در اردوهای آماده سازی «سعید علی حسینی» دچار مصدومیت شد و این مصدومیت زیر وزنه های سبک بود. وی به مرحله زدن وزنه سنگین نرسید. این آسیب دیدگی ها طولانی شد و با این شرایط او نمی تواند در مسابقات قهرمانی جهان در تایلند حضور پیدا کند.

مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان اواخر شهریورماه در شهر پاتایا در تایلند برگزار می شود.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری در توضیح شرایط «علی هاشمی» وزنه بردار دسته ۱۰۹ کیلوگرم عنوان کرد: وی چندی پیش دچار مصدومیت شد و با کسب اجازه از کادر فنی به ایلام رفت. آن زمان اعلام کردیم که هاشمی از رکوردگیری معاف است. البته این امتیاز منوط به این بود که وی به یک حد نصاب برسد. چون ایشان حد نصاب مورد نظر کادر فنی را کسب کرده است می تواند در تایلند همراه تیم باشد.

برخواه در ادامه یادآور شد: «حافظ قشقایی» در دسته ۵۵ کیلوگرم رکورد قابل قبولی زد و شانس دارد که در مسابقات جهانی برای ایران مدال آور باشد. چهره های جدیدی به تیم اضافه شدند و وزنه برداری ایران در حال پوست اندازی است.

نفر نخست کادر فنی وزنه برداری ایران گفت: سهراب مرادی در حال درمان است و باید در شش ماه دوم سال در یک رقابت بین المللی شرکت کند تا بتواند امتیاز لازم برای المپیک ۲۰۲۰ به دست آورد. امیدوارم روند درمانی او به گونه ای باشد تا در این مسابقه نیمه دوم شرکت کند در غیر این صورت توکیو ۲۰۲۰ را از دست خواهد داد.

وی در پایان اعلام کرد: نظری درباره حضور یا عدم حضور «کیانوش رستمی» در تیم ملی وزنه برداری ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha