۲۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۱
کد خبرنگار: 1207
کد خبر: 83434678
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

راز دلخوری استراماچونی

تهران- ایرنا- یادداشت کوتاه یک خبرنگار ایتالیایی درباره احتمال جدایی سرمربی استقلال زمانی قوت گرفت که این پست در استوری صفحه اینستاگرام مشترک «آندره آ استراماچونی» و همسرش منتشر شد.

«آندره آ استراماچونی» که پس از «وینفرد شفر» آلمانی هدایت تیم استقلال را بر عهده گرفت روز گذشته با حضور در هیات فوتبال استان تهران قرارداد خود را با این تیم به امضا رساند. هر چند که از ثبت قرارداد استراماچونی در هیات فوتبال تهران ۲۴ ساعت نگذشته است اما انتشار پستی از «دی مارتزیو» خبرنگار ایتالیایی شایعات زیادی را در فوتبال ایران جاری کرد. هر چند که این شایعات از سوی مسوولان باشگاه استقلال تکذیب شد اما واقعیتی که وجود دارد این است که سرمربی ایتالیایی نسبت به نقل و انتقالات باشگاه رضایت کامل ندارد.

اما راز این دلخوری چیست؟ استراماچونی در اوایل ورود خود به باشگاه استقلال تهران با تیم جوان و کم تجربه‌ای مواجه شد و در نهایت شماری از این بازیکنان را در لیست خروجی قرار داد؛ لیستی که نشان از آن دارد هماهنگی لازم بین مدیریت و کادر فنی برای خرید مهره های تاثیر گذار در  این باشگاه وجود نداشته است و این مربی مجبور بود مهره هایی که در پازل تاکتیکی او جایی ندارند، کنار بگذارد.

اما لازمه جایگزینی این مهره ها استخدام بازیکنان جدید بود که مسوولان استقلال در انجام آن ناتوان بودند زیرا بسیاری از مهره های تاثیر گذار لیگ به باشگاه های دیگر رفتند یا با باشگاه خود تمدید قرارداد کردند.

برای فرار از این مشکل سرمربی ایتالیایی مجبور شد به ظرفیت های خارج از ایران روی آورد. استراماچونی با علم به خالی بودن پست های مختلف تیم استقلال، دستور به استخدام چهار چند بازیکن خارجی داد که در این بین تنها «شیخ دیاباته» به استقلال پیوست و «بوکاری درامه»، «هروویه میلیچ» و «مانوئل پوچیارلی» نتوانستند حتی در ایران حضور پیدا کنند.

طنز داستان زمانی برای استراماچونی زمانی کامل شد که میلیچ بازیکن کروات مورد نظر وی صبح امروز (دوشنبه) در  ایران حاضر و  پس از عکس یادگاری با فرودگاه امام (ره) به کشورش بازگشت. برخی ادعا می کنند دلیل این رفت و برگشت ها نبود ویزا برای این بازیکن است.

معمای قفس توری از دیگر مشکلات استراماچونی است. مسوولان استقلال در زمان نقل و انتقالات با تن دادن به پیش شرط «سید حسین حسینی» دروازه بان این تیم، با وی قرارداد امضا کردند اما برای مربی که از فوتبال حرفه ای ایتالیا آمده است پیش شرط معنی نداشت و باید تیم ۲ دروازه بان طراز اول داشته باشد.

حسینی امضای قرارداد را منوط به پذیرش این امر کرد که در طول فصل باید دروازه بان نخست تیم باشد.

این شرط موجب شد تا «سید مهدی رحمتی» دروازه بان و کاپیتان به پدیده مشهد برود و دست استقلال خالی شد. هر چند که پس از ورود مربی ایتالیایی، مسوولانتیم تلاش فراوانی برای بازگرداندن رحمتی انجام دادند اما کارساز نشد.

پس از قطعی شدن جدایی رحمتی گزینه های زیادی مطرح شد اما مدیران آبی هیچگاه نتونستند نفر دومی برای قفس توری تیم پیدا کنند. در این شرایط است که باید مربی ایتالیایی با ریسک یک دروازه بان فصل را شروع کند.

همچنین مربی سابق اینتر پس از ۲ ماه آشنایی با قوانین نانوشته فوتبال ایران اکنون به جایگاهی رسیده که یا باید با این قوانین سازگار شود یا اینکه در پیاده کردن اصول حرفه ای کاری خود همچنانپافشاری کند، اصولی که بدون شک با این مشکلات کنونی قابل اجرا نیست و تنها بار مسئولیت وی را بیش از پیش خواهد سنگین تر خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =