۵۰ راس دام زنده برای مددجویان کمیته امداد ری ذبح شد

شهرری- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ری گفت: ۵۰ راس گوسفند در روز عید قربان با همت خیرین نیک اندیش برای نیازمندان تحت پوشش این نهاد ذبح شد.

ابراهیم ذوالفقاریان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همه ساله همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان، خیرین نذورات خود را برای کمک به نیازمندان به کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرری اهدا می کنند.

وی تصریح کرد: امسال نیز ۵۰ راس گوسفند به ارزش ریالی هرا راس ۱۱۵ میلیون تومان خریداری و بین یکهزارو ۱۰۰ مددجوی تحت پوشش کمیته امداد ری توزیع شد.

رییس کمیته امداد شهرستان ری عنوان کرد: ذبح دام تحت نظارت شبکه بهداشت این شهرستان انجام و با رعایت مسائل بهداشتی ذبح و بسته بندی شد.

عید قربان به روز دهم ماه قمری ذی‌الحجه گفته می‌شود که از گرامی ‌ترین عیدهای مسلمانان است و به یاد حضرت ابراهیم و فرزندش اسماعیل، توسط بسیاری از مسلمانان جشن گرفته می‌شود.
مراسم قربانی و قربانی نمودن در این عید بر همه افرادی که براساس فقه اسلامی اعمال حج را به جا می‌آورند واجب و الزامی است و مسلمانان در سراسر جهان در عبادت حج، در این روز، گوسفند، گاو یا شتری را قربانی کرده و گوشت آن را بین همسایگان و مستمندان تقسیم می‌ کنند.

بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد شهرستان ری هستند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.

/۶۰۰۳/۱۹۷۰

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =