۲۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۳
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83434556
۰ نفر
مسلمانان بوسنی و هرزگوین نماز عید سعید قربان را اقامه کردند

بلگراد - ایرنا - نماز عید قربان به امامت حسین افندی کاوازوویچ رئیس العلمای جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین و با حضور مقامات سیاسی و مذهبی بوسنیایی و جمع زیادی از مسلمانان، در مسجد تاریخی غاری خسروبیگ شهر سارایوو اقامه شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سفارت ایران در سارایوو، در این مراسم شفیق جعفروویچ عضو مسلمان شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین، سفرا و دیپلمات های کشورهای اسلامی شامل محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو و جمع زیادی از مسلمانان این شهر  حضور داشتند.

رئیس جامعه اسلامی و رئیس العلمای بوسنی و هرزگوین در خطبه نماز عید قربان در مسجد غازی خسروبیگ سارایوو با اشاره به آیاتی از قرآن مجید، ضمن تبریک عید سعید قربان به مسلمانان سراسر جهان به ویژه منطقه بالکان، ابراز امیدواری کرد که مشکلات مسلمانان در تمام کشورهای اسلامی هرچه زودتر برطرف شود.

حیدری سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین با همراهی تعدادی از همکاران در دیدار جداگانه با رئیس العلمای مسلمانان این کشور در مقر جمعیت اسلامی سارایوو، ضمن تبریک عید سعید قربان به ایشان گفت: امیدوارم ملت بوسنی و هرزگوین و همه مسلمانان، سراسر در صلح و آرامش زندگی کنند و انشاءالله عید قربان امسال سرشار از برکات برای همه امت‌ اسلام باشد.

افندی کاوازوویچ نیز در این دیدار با تبریک عید قربان به سفیر کشورمان برای دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

مراسم رسمی و دیپلماتیک جشن عید قربان نیز با حضور مقامات عالیرتبه سیاسی و دینی بوسنی و هرزگوین و سفیران کشورهای مختلف شامل سفیر جمهوری اسلامی ایران و رایزن فرهنگی سفارت کشورمان، در مرکز جامعه اسلامی برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =