۹ کشور عید قربان را امروز جشن گرفتند

تهران - ایرنا - در حالی که کشورهای ایران، عمان، مغرب، پاکستان، موریتانی و نیجریه و همچنین شیعیان عراق و لبنان و اقلیت مسلمانان سریلانکا امروز (دوشنبه) را به عنوان عید سعید قربان جشن گرفتند، بسیاری از کشورهای اسلامی روز گذشته را عید اعلام کرده بودند.

شهروندان بسیاری از کشورهای اسلامی روز گذشته (یکشنبه) با برگزاری نماز عید، قربانی کردن، دید و بازدید و آیین های مخصوص خود، این روز بزرگ را جشن گرفتند.

در کشورهای مختلف اسلامی معمولا رویت هلال ماه قمری به صورت مستقل و بر اساس احکام فقهی رایج در آن کشورها انجام می شود. رویت هلال ماه در ایامی همچون آغاز ماه مبارک رمضان و روزهای عید فطر و قربان، دارای اهمیتی دوچندان است.

تعداد روزهای تعطیل به مناسبت عید قربان هم در کشورهای اسلامی متفاوت است، به گونه ای که تعطیلات عید قربان در عربستان سعودی تا سال ۲۰۱۶ به مدت ۱۲ روز بود، اما از سال ۲۰۱۷ به ۱۶ روز افزایش یافت.

تعطیلات عید قربان در قطر و ترکیه ۱۰ روز، امارات متحده عربی و سودان ۹ روز، افغانستان و بنگلادش ۶ روز، مصر، عمان، کویت، اردن و فلسطین پنج روز، جمهوری آذربایجان، تونس، مراکش، پاکستان، اندونزی و لبنان چهار روز، فیلیپین، اندونزی، اوگاندا، نیجریه، سنگاپور و غنا سه روز و در ایران یک روز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =