۲۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۰:۴۵
کد خبرنگار: 2440
کد خبر: 83434294
۰ نفر
معاون اول رییس جمهور وارد ترکمنستان شد

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهور به منظور شرکت و سخنرانی در نخستین مجمع اقتصادی خزر، دقایقی پیش وارد ترکمنستان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری عصر امروز (یکشنبه) در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهر ترکمن‌باشی از سوی رییس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان و جمعی از مقامهای این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

معاون اول رییس جمهور قرار است فردا صبح (دوشنبه) با حضور در سالن اجتماعات مرکز همایش های شهر آوازه که محل برگزاری نخستین مجمع اقتصادی خزر است، دیدگاه ها و مواضع کشورمان در خصوص همکاریهای اقتصادی کشورهای ساحلی دریای خزر را تشریح کند.

دیدار با مقامهای کشورهای شرکت کننده و بازدید از نمایشگاه توانمندیهای تجاری ۵ کشور حوزه دریای خزر که در حاشیه نخستین مجمع اقتصادی خزر برگزار خواهد شد، از دیگر برنامه های معاون اول رییس جمهور کشورمان در این سفر خواهد بود.

نخستین مجمع اقتصادی کشورهای حاشیه دریای خزر روزهای ۲۰ و ۲۱ مرداد با حضور نمایندگان دولت‌ها، بخش خصوصی، جوامع دانشگاهی و برخی سازمان‌های بین‌المللی در منطقه گردشگری آوازه در شهر ترکمن‌باشی ترکمنستان برگزار می‌شود.

این مجمع همزمان با روز جهانی دریای خزر و سالروز امضای کنوانسیون رژیم حقوقی این دریا (۲۱ مرداد ماه) در سه بخش «نمایشگاه فناوری‌های نوآورانه خزر»، «همایش اقتصادی خزر» و «تشکیل نشست‌های نمایندگان دولت‌ها، شرکت‌ها و نمایندگان محافل تجاری» به بررسی دیدگاه‌های مختلف می‌پردازد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =