۲۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۵
کد خبرنگار: 880
کد خبر: 83434215
۴ نفر
والیبال ایران از رسیدن به المپیک بازماند

تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل روسیه نتوانست سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را به دست بیاورد.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۲۰:۳۰ امروز (یکشنبه) در سومین مسابقه خود در رقابت‌های انتخابی المپیک به مصاف روسیه رفت و با نتیجه سه بر صفر مقابل این تیم شکست خورد. سه ست این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۳ به سود روسیه رقم خورد.

ایگور کولاکوویچ که در مسابقه قبلی با مکزیک تیم دوم خود را روانه میدان کرده بود، در این بازی تیم ملی ایران را با ترکیب اصلی سعید معروف، امیر غفور، سیدمحمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور به زمین فرستاد.

ایران در این بازی نتوانست مقابل قدرت اول حال حاضر والیبال جهان حرف چندانی برای گفتن داشته باشد. در ست سوم هم با اینکه شاگردان کولاکوویچ تا امتیازات پایانی، سه امتیاز از حریف پیش بودند، در نهایت اسیر سرویس‌های قدرتمند بازیکنان روسیه شدند و شکست خوردند. تعداد اشتباهات بازیکنان ایران هم در این مسابقه زیاد بود.

غفور در این بازی ۱۷ امتیاز به دست آورد و امتیازآورترین بازیکن ایران بود ولی تلاش او برای پیروزی تیم ملی حتی در یک ست هم کافی نبود. غفور ۱۵ امتیاز با اسپک و ۲ امتیاز با سرویس گرفت.

آمار بازی ایران و روسیه
ایران روسیه
۴۰ حمله ۳۸
۴ دفاع روی تور ۷
۴ سرویس ۵
۱۷ اشتباه حریف ۲۴
۶۵ امتیاز ۷۵
۲۱ توپ‌گیری ۲۵
۱۲ دریافت ۱۰

ایران که در دو بازی قبلی خود کوبا و مکزیک را شکست داده بود، برای صعود به المپیک باید روسیه را هم از پیش رو برمی‌داشت اما با نتیجه امروز این روسیه بود که بلیت توکیو را کسب کند.

رقابت‌های انتخابی المپیک از ۱۸ تا ۲۰ مرداد در ۶ گروه چهار تیمی برگزار شد و در نهایت، تیم برتر هر گروه سهمیه المپیک را کسب کرد.

ایران به همراه روسیه، کوبا و مکزیک برای به دست آوردن یک سهمیه المپیک، در سنت‌پترزبورگ به مصاف هم رفتند.

نتایج ایران در انتخابی المپیک

جمعه ۱۸ مرداد ساعت ۱۷:۳۰، ایران ۳ - کوبا ۲

شنبه ۱۹ مرداد ساعت ۱۷:۳۰، ایران ۳ - مکزیک ۰

یکشنبه ۲۰ مرداد ساعت ۲۰:۳۰، ایران ۰ - روسیه ۳

با از دست رفتن سهمیه المپیک در این مسابقات، ایران باید در مسابقات انتخابی قاره آسیا دوباره شانس خود را امتحان کنند. مسابقات انتخابی المپیک در آسیا از ۱۶ تا ۲۲ دی با حضور هشت تیم برتر قاره برگزار می‌شود و در نهایت قهرمان مسابقات به المپیک می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =