برگزاری شفاف و حفظ حیثیت افراد وظیفه اصلی مجریان انتخابات است

تهران – ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران گفت : برگزاری شفاف انتخابات و حفظ حیثیت افراد با رعایت اصل بی طرفی، وظیفه اصلی مجریان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ماه امسال است.

به گزارش ایرنا، شکراله حسن بیگی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی ستاد انتخابات که در محل فرمانداری قرچک برگزار شد اظهار داشت: مجریان انتخابات موظفند تا ضمن مستند کردن تمامی امور مربوط به برگزاری انتخابات، با اجرای دوره های آموزشی، بررسی نقاط ضعف و قوت انتخابات ادوار گذشته، بر اساس مَرّ قانون، زمینه برگزاری با شکوه این رویداد مهم سیاسی را فراهم کنند.
وی گفت : برگزاری انتخابات شفاف، حفظ حیثیت افراد و رعایت اصلی بی طرفی، از مهمترین وظایف مجریان انتخابات است.
وی تأکید کرد: تمامی امور مربوط به انتخابات باید به صورت مکتوب و مستند نگهداری شود تا در زمان مراجعه بازرسان، ستاد انتخابات دچار مشکل نشوند.
حسن بیگی اظهار داشت:در فاصله چند ماه مانده به برگزاری انتخابات، فرصت مناسبی در اختیار مجریان انتخابات است تا چالش های احتمالی دوره های گذشته را بررسی کرده و در صدد رفع آن بر آیند.
وی بر لزوم برگزاری منظم جلسات هماهنگی برگزاری انتخابات در شهرستان ها، تنظیم صورتجلسات و اجرای دقیق مصوبات تأکید کرد.
معاون استاندار تهران گفت: آموزش تمامی دست اندرکاران انتخابات از جمله نمایندگان فرماندار و مسئولان آی تی در شعب اخذ رأی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است که باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.
وی با تأکید بر لزوم برگزاری انتخابات با شکوه در بستر امنیت گفت : حفظ امنیت انتخابات بر عهده نیروی انتظامی است و از  زحمتکشان این حوزه انتظار می رود تا همچون همیشه، دقت نظر کافی را به موضوع انتخابات داشته باشند.


انجام امور بر اساس قانون، از اعمال سلیقه در انتخابات جلوگیری می کند
فرماندار شهرستان قرچک نیز در این جلسه گفت : انجام امور بر اساس قانون، از اعمال سلیقه در انتخابات جلوگیری می کند.
بهمن خطیبی افزود: تمام امور مربوط به برگزاری انتخابات در شهرستان قرچک، بر اساس زمان‌بندی مقرر انجام می شود و مطابق قانون تمام ادارات موظف هستند تا امکانات خود را برای برگزاری پرشور انتخابات در اختیار ستاد قرار دهند.
وی اظهار داشت:شعار امسال انتخابات، گام دوم انقلاب، قانونمندی و بی طرفی و انسجام ملی است و مجریان برگزاری انتخابات تلاش دارند تا با حرکت در این مسیر، زمینه حضور با شکوه مردم در انتخابات پیش رو را فراهم کنند.
خطیبی گفت : حرکت بر اساس قانون، باعث می شود تا از اعمال سلیقه پرهیز شود، مجریان برگزاری انتخابات در شهرستان قرچک تلاش دارند تا در صورت مواجهه با هر گونه ابهام، مراتب را با ستاد انتخابات استان تهران در میان بگذارند تا برداشت های شخصی در امور دخیل نشود.
ائمه جمعه نقش موثری در برگزاری با شکوه انتخابات دارند
معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران همچنین در دیدار با امام جمعه شهرستان قرچک، نقش ائمه جمعه در برگزاری با شکوه انتخابات را بی بدیل اعلام کرد و افزود: برگزاری رویداد مهم سیاسی اجتماعی دوم اسفندماه مشارکت آحاد جامعه را می طلبد
حسن بیگی با اشاره به نقش موثر ائمه جمعه در برگزاری با شکوه انتخابات گفت: ائمه جمعه می توانند همچون گذشته با رهنمودهای خود، ضمن دعوت همگان به آرامش، مردم را برای حضوری پرشور در انتخابات آماده کنند.
وی به جنگ اقتصادی و روانی آمریکا علیه مردم ایران اشاره کرد و افزود: دشمن تلاش دارد تا با جنگ روانی، مردم را از آینده نظام نا امید کنند که قطعا این بار عنایات خداوند متعال، هدایت های رهبر معظم انقلاب نیز مقاومت و ایستادگی مردم، ایران اسلامی از این جنگ ناجوانمردانه سربلند بیرون می آید.


آرامش در جامعه با بی طرفی مجریان انتخابات به دست می آید
امام جمعه شهرستان قرچک نیز در این دیدار گفت: مجریان برگزاری انتخابات باید تلاش کنند تا با بی طرفی، فضای آرامی را در جامعه ایجاد کنند و بدون جانبداری از فرد یا افراد خاص، قانونمداری را سرلوحه کار قرار دهند.
حجت الاسلام حجت الله  اسماعیلی افزود: بیش شک انتخابات اسفندماه همچون گذشته با قانونمداری مجریان و مشارکت مردم فهیم به بهترین نحو برگزار می‌شود به شرط آن که تمامی امور بر اساس منویات مقام معظم رهبری انجام شود.
وی گفت: مردم آگاهانه فعالیت مسئولان در جریان برگزاری انتخابات را رصد می کنند و هر گونه جانبداری مسئولان، در حضور مردم در انتخابات اثر گذار است.

مهمترین تلاش دشمن کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات است
معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران همچنین در جلسه هماهنگی برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در شهرستان پیشوا گفت: دشمن با اعمال تحریم های ناجوانمردانه و جنگ روانی تلاش دارد تا پشتوانه مردمی را از نظام سلب کرده و حضور آنان را در انتخابات کمرنگ کند.
وی اظهار داشت: برگزاری انتخاباتی سالم و بر اساس مر قانون، از شعارها، اولویت ها و برنامه های دولت تدبیر و امید است.
حسن بیگی افزود: برای آن که قانون اجرا شود، باید به آن مسلط بود، بر این اساس تلاش می شود تا پیش از آغاز برگزاری انتخابات، مجریان برگزاری در دوره های آموزشی که از سوی وزارت کشور و استانداری پیش بینی شده شرکت کنند تا به قانون مسلط شوند.
وی گفت: کمیته فناوری و اطلاعات انتخابات، یکی از حساس ترین مسئولیت ها را بر عهده دارد لذا در انتخاب اعضا کمیته می باید از افراد کاربلد، امین و خداترس استفاده شود.


حسن بیگی از مسئولان شهرستان پیشوا خواست تا داشته ها و ظرفیت های شهرستان برای برگزاری انتخابات را احصاء و بروزرسانی کنند.
وی از نمایندگان فرماندار، به عنوان فرمانداران شهرستان در شعب اخذ رأی یاد کرد و افزود: نقش نمایندگان فرماندار در روز انتخابات بسیار حساس و با اهمیت است چرا که اختیارات فرماندار شهرستان،  به آنها تفویض می شود.  
وی تأکید کرد: غفلت از مسائل ریزی که از اهمیت آنها غافل می شویم، به اصل برگزاری انتخابات ضربه وارد می کند.
معاون استاندار تهران گفت: با توجه به شرایط حساس کشور و انواع توطئه ها و ترفندهای دشمنان، تمامی افراد وظیفه دارند تا با تلاش و امید آفرینی، زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.
حسن بیگی افزود: با آسیب شناسی و احصای نقاط ضعف و قوت انتخابات گذشته می توانیم اشکالات احتمالی را رفع و موجبات برگزاری انتخاباتی به مراتب پرشور از گذشته را فراهم آوریم.
۵۶ هزار نفر در پیشوا واجد شرکت در انتخابات هستند
فرماندار شهرستان پیشوا نیز در این جلسه گفت : از ۸۶ هزار نفر جمعیت شهرستان پیشوا، حدود ۵۶ هزار نفر واجد شرایط رای می باشند که از این تعداد، حدود ۶ هزار نفر رای اولی هستند.  
حسین عباسی افزود: در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۸۰ شعبه اخذ رای در پیشوا دایر بوده است که ۴۰ شعبه در مدارس و فضاهای آموزشی، ۱۵ شعبه در مساجد، ۱۳ شعبه در حسینیه ها و ۱۰ شعبه در ادارات و فضاهای اداری مستقر و دو شعبه نیز سیار بود.
وی گفت : با توجه به پیش بینی های صورت گرفته، تعداد شعب اخذ رأی در پیشوا به ۸۵ شعبه افزایش می یابد.
پیشوا در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه امسال برگزار می شود.


تهرام/۷۲۵۴//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =