۲۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۴
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83433792
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای سمنان تا ۱۰ درجه کاهش می یابد

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: دمای هوای این استان در ۷۲ ساعت آینده بین پنج تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

ایرج مصطفوی عصر یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: براساس الگوهای پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای در ۷۲ ساعت آینده، افزایش ابر و در برخی نقاط به ویژه در ارتفاعات و نواحی شمالی مه آلودگی و بارش‌های رگباری گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به وزش باد شدید در بیشتر نقاط استان سمنان، بیان کرد: خسارت ناشی از وزش باد شدید به ویژه نیمه شرقی و غربی همراه با گرد و خاک در برخی مناطق این استان محتمل است.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان ۲۶ و بیشینه دمای آن ۳۸ درجه سانتیگراد بود.

وی اضافه کرد: رضوان با کمینه ‌۱۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و حسینان و ایوانکی با حداکثر دمای ۴۱ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به شاهرود با ۴۵ کیلومتر بر ساعت بود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

۹۸۹۱/۷۴۰۸