۷۰ میلیارد ریال برای ساماندهی بازارچه‌های مرزی آذربایجان‌غربی اختصاص یافت

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طی سال جاری برای ساماندهی مبادلات مرزی و نوسازی بازارچه‌ها، ۷۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته‌است.

رضا حسینی روز یکشنبه در چهارمین جلسه ساماندهی مبادلات مرزی آذربایجان‌غربی افزود: ایجاد، نوسازی و بهکارگیری بازارچه‌ها باید مورد بررسی قرار گیرد و اطلاعات به‌روز و دقیقی از این مناطق در اختیار باشد.
وی ادامه داد: باید سازمان‌های اجرایی عملیات‌های لازم را برای ساماندهی بازارچه‌های مرزی پیگیری و اجرای آن را بررسی کنند.
وی با اشاره به اینکه کالاهای با قابلیت تهاتر در مبالات مرزی شناسایی شود، گفت: مسوولان دستگاه‌های مربوطه باید در سریع‌ترین زمان ممکن کالاهای با قابلیت تهاتر در مبادلات مرزی را شناسایی و معرفی کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی اظهار داشت: باید طرف مقابل نیز کالاهایی را که قابلیت تهیه و ارسال برای ایران دارد، معرفی کند.
حسینی ادامه داد: تهیه آمار دقیق مرزنشینان در شعاع ۲۰ و ۳۰ کیلومتری مرزها باید مورد توجه جدی مسوولان دستگاه‌های اجرایی آذربایجان‌غربی قرار گیرد.
در این جلسه اعضای شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان، نظرات و دیدگاه‌های خود را در جهت اصلاح آئین‌نامه ساماندهی مبادلات مرزی ارائه کردند.
آذربایجان غربی از جمله استان‌های مرزی کشور است به طوری که ۹۶۷ کیلومتر مرز با ترکیه، عراق و نخجوان دارد.
این استان ۹ گمرک و پنج بازارچه مرزی در راستای توسعه مبادلات با کشورهای همسایه دارد.
۹۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =