۲۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۵
کد خبرنگار: 923
کد خبر: 83433617
۰ نفر

برچسب‌ها

جهانگیری عازم ترکمنستان شد

تهران - ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری به منظور شرکت و سخنرانی در نخستین مجمع اقتصادی خزر عازم کشور ترکمنستان شد.

اسحاق جهانگیری عصر امروز - یکشنبه - برای حضور و سخنرانی در نخستین مجمع اقتصادی خزر که همزمان با روز جهانی دریای خزر در جمهوری ترکمنستان برگزار می شود، تهران را به مقصد ترکمن‌باشی این کشور ترک کرد.
 نخستین مجمع اقتصادی کشورهای حاشیه دریای خزر روزهای ۲۰ و ۲۱ مرداد با حضور نمایندگان دولت‌ها، بخش خصوصی، جوامع دانشگاهی و برخی سازمان‌های بین‌المللی در منطقه گردشگری آوازه در شهر ترکمن‌باشی ترکمنستان برگزار می‌شود.
این مجمع همزمان با روز جهانی دریای خزر و سالروز امضای کنوانسیون رژیم حقوقی این دریا (۲۱ مردادماه) در سه بخش «نمایشگاه فناوری‌های نوآورانه خزر»، «همایش اقتصادی خزر» و «تشکیل نشست‌های نمایندگان دولت‌ها، شرکت‌ها و نمایندگان محافل تجاری» به بررسی دیدگاه‌های مختلف می‌پردازد.
در حاشیه نخستین مجمع اقتصادی خزر، نمایشگاه توانمندی‌های تجاری پنج کشور حوزه دریای خزر نیز برگزار خواهد شد.

۲۱ مرداد به خاطر اجرایی شدن کنوانسیون منطقه ای حفاظت از محیط زیست دریای خزر توسط کشورهای حاشیه این دریا به نام روز دریای خزر نامگذاری شد.
این پیمان نامه مشترک کشورهای حاشیه دریای خزر که به عنوان «کنوانسیون تهران» شناخته می شود از سال ۸۲ امضاء و ۲۱ مرداد سال ۸۵ اجرایی شد.

جشنواره ملی روز جهانی دریای خزر نیز  ۲۴ مرداد ماه با حضور سفیران چهار کشور حاشیه این دریا و معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست درشهر ساحلی بابلسر مازندران برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =