۲۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83433418
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شاخص بورس همچنان در مدار رشد

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۵۶۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۵۵ هزار و ۸۷۶ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۲ میلیارد و ۸۷۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹ هزار و ۱۶۸ میلیارد ریال در ۳۱۹ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۵۵۶ واحد افزایش به ۶۶ هزار و ۴۴۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۳۷۳ واحد رشد به ۴۴ هزار و ۵۳۹ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز ۷۷۵ واحد افزایش به رقم ۲۸۹ هزار و ۸۹۷ واحد رسید، شاخص بازار اول ۱۸ واحد و شاخص بازار دوم ۲ هزار و ۹۲۰ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۱۹۹ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۷۵ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۳۱ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۶۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۲۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۹۴ واحد و بانک پارسیان (وپارس) با ۷۵ واحد  از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، داده گستر عصر نوین (های وب)، ایران ترانسفو، گروه مپنا (سهامی عام)، فولاد مبارکه اصفهان و پارس خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۳۹ میلیون و ۶۷۶ هزار برگه سهم به ارزش ۹۱۸ میلیارد و ۹۱۹ میلیون ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز پنج واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۴۳۸ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۲ میلیارد و ۳۴۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۹ هزار و ۲۱۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پتروشیمی مارون (مارون)، مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور)، بانک دی (دی) و نفت پاسارگاد (شپاس) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل سنگ آهن گهرزمین (کگهر) و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha