بورس آذربایجان‌غربی همچنان روی خط سبز

ارومیه- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: طی هفته گذشته شاخص کل بورس استان در مقایسه با هفته قبل از آن با ۷۱۸ واحد افزایش به ۲۵۵ هزار و ۱۶۳ واحد رسید.

وحید جوادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی هفته گذشته شاخص کل بازار فرابورس نیز افزایش ۴۴ واحدی را تجربه کرد، اظهار داشت: این شاخص نیز به سه هزار و ۴۱۸ واحد رسید.

وی با بیان اینکه هفته گذشته بیش از ۵۹ میلیون و ۱۹۳ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در آذربایجان‌غربی معامله شد، بیان کرد: ارزش معاملات بورسی طی هفته گذشته در استان بیش از ۳۱۰ میلیارد ریال بود.

وی با بیان اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۵ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق تقدم بیش از ۲۷۹ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری «بورسیران» بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۱۹ درصد به خود اختصاص داد.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۳۵ درصد کل معاملات در هفته گذشته مربوط به خرید بود، بیان کرد: طی این مدت سهام اسناد خزانه با ۱۰ درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

۳۲۱۴/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =