۲۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۲
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 83433153
۱ نفر

برچسب‌ها

بازتاب پیام مقام معظم رهبری به حجاج  در رسانه های عربی

تهران – ایرنا – پیام دیروز (شنبه) مقام معظم رهبری به حجاج بیت الله الحرام در مراسم برائت از مشرکین در رسانه های گروهی جهان عرب بازتاب یافت.

شبکه تلویزیونی " المیادین " ضمن انتشار این پیام تاکید رهبر جمهوری اسلامی ایران موضوع فلسطین را مورد توجه خاص خود قرار داد.

المیادین خاطر نشان کرد : آیت الله خامنه ای " معامله قرن را جنایتی علیه فلسطینیان و انسانیت " برشمرده و موضوع فلسطین را مهم ترین موضوع جهان اسلام دانست و اعلام کرد که " آمریکا و یارانش در حال فراهم آوردن زمینه برای معامله قرن هستند. "

از سوی دیگر تارنمای روزنامه فرامنطقه ای "رأی الیوم" چاپ لندن نیز در شماره امروز (یکشنبه) خود از " موضوع فلسطین " به عنوان یکی از محورهای مهم پیام رهبری برای حجاج بیت الله الحرام یاد کرد.

رأی الیوم به نقل از آیت الله خامنه ای نوشت : ترفند معامله‌ قرن به ‌وسیله‌ آمریکای ظالم و همراهان خائن اش زمینه‌ سازی می شود. ملت فلسطین به توفیق الهی شکست را نپذیرفته و از پا ننشسته و امروز از دیروز پرشورتر و شجاعانه ‌تر در میدان است.

بر اساس این گزارش، آیت الله خامنه ای افزودند: امروز برائت از جبهه‌ شرک و کفر مستکبران و در رأس آن امریکا، به ‌معنی برائت از مظلوم‌ کشی و جنگ‌ افروزی است، به ‌معنی محکوم کردن کانون های تروریسم از قبیل داعش و بلک‌ واتر امریکایی است. به ‌معنی بیزاری از نژادپرستی و تبعیض براساس جغرافیا و نژاد و رنگ پوست است.

شبکه تلویزیونی "نبأ" از دو موضوع " فلسطین " و " معامله قرن " به عنوان دو محور اصلی تشکیل دهنده پیام حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به زئران خانه خدا نام برد.

بر همین اساس آیت الله خامنه ای از فلسطین به عنوان "مهم ترین موضوع معاصر در جهان اسلام" و از معامله قرن به عنوان " جنایتی علیه فلسطینی ها و انسانیت " نام برد.

به گفته این شبکه تلویزیونی رهبر انقلاب فرمودند : ملت فلسطین به توفیق الهی شکست را نپذیرفته و از پا ننشسته و امروز از دیروز پرشورتر و شجاعانه ‌تر در میدان است.

در همین راستا تارنمای پایگاه خبری "العهد" نیز با این جمله رهبری که " مراسم برائت به معنی محکوم کردن عملکرد آمریکا در منطقه است" پیام معظم له به حجاج بیت الله الحرام را بازتاب داد.

العهد موضوع " معامله قرن" در پیام رهبر به زائران خانه خدا را مورد توجه قرار داده و به نقل از آیت الله خامنه ای تاکید کرد: معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است.

 آیت الله خامنه ای افزودند : ترفند معامله‌ قرن که به‌ وسیله‌ امریکای ظالم و همراهان خائن ‌اش زمینه‌ سازی می شود، جنایتی در حق جامعه‌ بشری و نه ‌فقط ملت فلسطین است.

العهد در ادامه به اظهارات " ترکی بن عبدالله الشبانه" وزیر اطلاع رسانی سعودی اشاره کرد که توسط خبرگزاری سعودی " واس " انتشار یافته و طی آن از حجاج بیت الله الحرام خواست تا فقط به مسائل عبادی خود بپردازند و از هر اقدامی که آرامش حج را برهم می زند و یا سر دادن شعارهای سیاسی و یا مذهبی دوری گزینند.

الشبانه تاکید کرد که نیروهای امنیتی سعودی اجازه چنین اقداماتی را به حجاج نمی دهند و در همین خصوص تمامی اقدامات لازم را اتخاذ خواهند کرد.

مراسم برائت از مشرکین روز شنبه با حضور هزاران تن از حاجیان در خیمه بعثه مقام معظم رهبری در صحرای عرفات برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی پیام حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را در مراسم برائت از مشرکین قرائت کرد.
بیش از ۸۸ هزار زائر ایرانی که امسال به سرزمین وحی مشرف شده اند و روز شنبه  در صحرای عرفات وقوف داشتند و امروز در عربستان عید قربان اعلام شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =