۲۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۸
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83433008
۰ نفر
وابستگان امارات در یمن از برخی مواضع در عدن عقب نشینی کردند

تهران - ایرنا - به دنبال عملیات نظامی سعودی ها علیه مواضع نیروهای "شورای انتقالی جنوب" یمن وابسته به امارات، نیروهای این شورا از برخی پایگاه ها و مواضعی که دیروز (شنبه) به کنترل خود آورده بودند، عقب نشینی کردند.

به گزارش شبکه خبری "روسیا الیوم"، نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن، از برخی پایگاه ها و مناطقی که طی درگیری با نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن به تصرف درآورده بودند، عقب نشینی کردند.

بنابر اعلام منابع مطلع، این نیروها از مناطق اطراف کاخ ریاست جمهوری دولت مستعفی یمن "المعاشیق" عقب نشینی کردند.

نیروهای شورای انتقالی جنوب دیروز اعلام کردند که پایگاه های ارتش و قصر ریاست جمهوری در عدن دومین شهر بزرگ یمن را به کنترل خود درآورده اند.

ائتلاف از هم پاشیده عربستان اعلام کرد که دیشب (شنبه شب) یکی از مناطق تحت کنترل نیروهای شورای انتقالی جنوب را در عدن هدف قرار داده است.

ائتلاف سعودی افزود که این نخستین حمله سعودی ها علیه مواضع نیروهای وابسته به امارات بوده و در صورت عدم پایبندی به آتش بس اعلام شده مواضع ناقضان آتش بس را هدف قرار خواهد داد.

بنابر اعلام این ائتلاف، هنوز نیروهای شورای انتقالی جنوب، فرصت عقب نشینی از مواضعی که در عدن به کنترل خود درآورده اند، دارند.

درگیری میان طرف های یمنی از چهارشنبه گذشته شروع شد؛ زمانی که «هانی بن بریک» نایب رئیس شورای انتقالی جنوب از نیروهای این شورا خواست تا به قصر ریاست جمهوری معاشیق عدن که در کنترل نیروهای "عبدربه منصور هادی" بود، حمله و آن را به تصرف خود درآورند.

امارات و عربستان پس از حمله فروردین ماه ۹۴ به یمن، هر یک کنترل بخش‌هایی از این کشور را در دست دارند و از وابستگان محلی برای عملیات علیه ارتش و کمیته های مردمی یمن استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =