۱۰۰ درصد اعتبارات هزینه ای استان کردستان در سال گذشته جذب شد

سنندج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با اشاره به اینکه ۲۳ دستگاه اجرایی در استان ها مشمول نظام بودجه استانی هستند، گفت: کردستان جزو استان‌هایی بود که در سال ۹۷ اعتبارات هزینه ای آن ۱۰۰ درصد محقق و جذب شد.

 بهرام نصراللهی زاده روز شنبه در سیزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی مشمول نظام بودجه استانی در سال ۹۷ حدود ۲۹۴ میلیارد تومان بود، اظهار داشت: سر جمع اعتبارات هزینه ای این دستگاه‌ها در سال جاری به ۳۵۱ میلیارد تومان رسیده که حدود ۱۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: از مجموع ۲۹۴ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای سال ۹۷ حدود ۲۱۰ میلیارد تومان به حقوق نیروهای رسمی، پیمانی و قراردادی اختصاص داده شد و ۸۴ میلیارد تومان برای هزینه های سایر دستگاه‌های اجرایی اختصاص داده شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به اینکه ۲۳ دستگاه اجرایی در استان ها مشمول نظام بودجه استانی هستند، یادآور شد: استان کردستان جزو استان‌هایی بود که در سال ۹۷ اعتبارات هزینه ای آن ۱۰۰ درصد محقق و جذب شد.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان با بیان اینکه رویکرد توزیع اعتبارات هزینه ای به سمت عدالت محوری بوده است، تاکید کرد: تلاش شده مطالبات پرسنلی در اولویت قرار گرفته و تامین شود.

نصراللهی زاده گفت: مطالبات بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی مشمول نظام بودجه استانی تا پایان سال ۹۶ کاملاً تامین و پرداخت شده است و مطالبات سال ۹۷ بازنشستگان نیز در دستور کار سال ۹۸ قرار دارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با تاکید بر اینکه بخشی از اعتبارات هزینه ای الزامات قانونی دارد و به عنوان مثال یک درصد از این اعتبارات صرف امور پژوهش خواهد شد،     افزود: همچنین بر اساس قانون برنامه ششم توسعه دستگاه های اجرایی باید یک درصد از اعتبارات هزینه ای خود غیر از فصول یک و ۶ را از طریق صدا وسیما برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی حوزه کاری و عملکردی خود هزینه کنند.

۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =