۱۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۹
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83432650
۰ نفر
برخورد خشن مقام های آمریکایی با پناهجویانی که اعتصاب غذا کردند

تهران – ایرنا – بیش از یکصد پناهجوی بازداشتی در دو بازداشتگاه اداره گمرک و مهاجرت آمریکا در لوئیزیانا در اعتراض به بدرفتاری ماموران اعتصاب غذا کردند و اقدام آنها با خشونت پاسخ داده شد.

به گزارش نشریه نیوزویک، ‌ گروه «آزادی برای مهاجران» اعلام کرد که ۱۱۵ پناهجو که به مدت بیش از پنج روز اعتصاب غذا کرده بودند،  از سوی ماموران با حمله با اسپری فلفل و گلوله های پلاستیکی رو به رو شدند.

اپن پناهجویان همچنین به سلول های انفرادی منتقل شدند و از تماس با خانواده یا وکلای مدافع محروم شدند.۹۱۰۹

در همین حال، یک تصویر منتشر شده از سوی این گروه، ورم بزرگی روی کمر یک پناهجو را نشان می دهد که احتمالا بر اثر برخورد یک گلوله پلاستیکی یا ساچمه تفنگ بادی ایجاد شده است.

«سوفیا کاسینی» هماهنگ کننده منطقه ای گروه آزادی برای مهاجران گفت که از توصیفات هم سلولی فرد هدف قرار گرفته چنین بر می آید که وی مورد اصابت یک گلوله پلاستیکی قرار گرفته است.

«برایان کاکس» سخنگوی اداره گمرک و مهاجرت آمریکا نیز ضمن رد اتهام های وارده مبنی بر اعمال خشونت در بازداشتگاه های این اداره، ‌ استفاده از اسپری فلفل را مورد تائید قرار داد.۹۱۰۹

به رغم انتشار عکسی مبنی بر مصدوم شدن دستکم یک بازداشتی در بازداشتگاه اداره گمرک و مهاجرت آمریکا، سخنگوی این اداره مدعی شد که هیچ کس در این حادثه مصدوم نشده است.

چندی پیش، ‌ پناهجویان بازداشتی در چند ایالت از جمله لوئیزیانا، آلاباما، آرکانزاس، ‌ میسی سیپی و تنسی دادخواستی علیه اداره گمرک و مهاجرت آمریکا تنظیم کردند و در قالب آن خواستار تعطیلی این اداره به دلیل مجبور کردن پناهجویان به ماندن پشت میله های بازداشتگاه شدند.

آمریکا از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور رویکرد بی رحمانه ای در قبال پناهجویان در پیش گرفته است، به طوری که بیش از ۹۰۰ کودک پناهجو در یک سال اخیر در مرز آمریکا از خانواده هایشان جدا شده اند.

یک دادگاه فدرال آمریکا سال گذشته حکم توقف جداسازی اعضای خانواده ها را به استثنای مواردی خاص از جمله داشتن والدین نامناسب و ناهنجار که برای  فرزندان خطرآفرین باشند، ‌ صادر کرد. اما اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا با صدور شکایت نامه ای تاکید کرد که ماموران اداره گمرک و مهاجرت آمریکا به اجرای این سیاست به رغم حکم دادگاه و تنها به بهانه ارتکاب جرایم کوچک مانند تخلفات رانندگی ادامه می دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =