تصادف‌های فوتی در معابر شهری سمنان ۱۸ درصد کاهش یافت

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت: تصادفات درون شهری منجر به فوت در این استان ۱۸ درصد در چهار ماه ابتدایی سال ۹۸، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.

سرهنگ موسی بزرگی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا به تعداد فوتی‌های امسال و سال گذشته در بازه زمانی ذکر شده اشاره‌ای نکرد و افزود: مشارکت مردمی، همراهی مسئولان و ترویج فرهنگ ترافیکی در بین آحاد جامعه موجب کاهش آمار تصادف‌های درون شهری منجر به فوت در استان سمنان شده است.
وی هم چنین بدون اشاره به آمار ادامه داد: از ابتدای فروردین تا پایان تیرماه امسال تصادف‌های جرحی درون شهری در استان سمنان در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان ابراز داشت: بیشتر حوادث رانندگی درون شهری رخ داده در استان سمنان به دلیل عدم توجه به جلو و عدم رعایت حق تقدم رخ داده است.
وی تصریح کرد : بیشترین آسیب دیدگی و خسارت در تصادفات درون شهری استان سمنان مربوط به کاربران موتورسیکلت و عابران پیاده است.
بزرگی خاطرنشان کرد: بیشترین تصادفات درون شهری منجر به فوت در استان سمنان مربوط به شهرستان شاهرود و کمترین تصادفات جرحی درون‌شهری مربوط به شهرستان‌های سمنان و شاهرود است.

وی یادآور شد: برخورد ویژه با تخلفات حادثه ساز ،احداث پل های عابر پیاده، ایجاد موانع یو در گذرگاه‌ها و پیاده روها به عنوان مانع برای ورود خودروها به محل پیاده روها، از جمله اقدامات انجام شده برای کاهش تصادفات درون شهری در استان سمنان است.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت: ترویج فرهنگ ترافیکی در بین اقشار مختلف جامعه و آموزش به کودکان به عنوان آینده‌سازان کشور در مدرسه‌ها، مهدکودک ها نقشی انکار ناپذیر در کاهش سوانح رانندگی دارد و در این بین رسانه ها موثر در اطلاع رسانی،آگاه سازی و ترویج فرهنگ ترافیکی دارند.
استان سمنان بیش از ۷۰۲ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۳۴۲/۷۴۰۸