کشتی پهلوانی جایگاه واقعی خود را یافت

بجنورد- ایرنا- رئیس هیات ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی خراسان شمالی گفت: با تصمیم درست وزارت ورزش و جوانان و موافقت رئیس فدراسیون کشتی، این ورزش به فدراسیون زورخانه‌ای و پهلوانی برگشته و جایگاه واقعی خود را بازیافت.

الیاس امیرآبادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کار پس از سال‌ها کشمکش در خصوص واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون ورزش زورخانه ای صورت گرفت و با امضای تفاهم نامه ای بین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کشتی و فدراسیون ورزش‌های زورخانه ای، همه مسئولیت‌های فنی و اجرایی این رشته ورزشی به فدراسیون ورزش‌های زورخانه ای واگذار شد.
وی افزود: در این راستا هیات‌های استانی همه کارهای اجرایی و آماده سازی تیم‌های شرکت کننده در تمام رده های سنی را مطابق بند ۲ آیین نامه قوانین و مقررات کشتی پهلوانی در مسابقات منطقه‌ای، کشوری و بین‌المللی انجام می‌دهند.
امیرآبادی یادآور شد: کشتی پهلوانی از چند سال پیش بنا به ابلاغ وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون کشتی واگذار شده بود که این موضوع در سال‌های اخیر موجب بروز برخی اختلاف‌ها و ایجاد حاشیه‌هایی بین این دو فدراسیون شده بود.
وی گفت: این در حالی است که پس از آن که کشتی های سنتی زیر نظر اتحادیه جهانی قرار گرفت، با موافقت وزارت ورزش و جوانان، کشتی پهلوانی ایران نیز در چند سال گذشته برنامه‌های‌ خود را زیر نظر فدراسیون کشتی انجام می‌داد.

/۵۱۳۲

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha