نمایشگاه یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران در بوشهر برپا شد

بوشهر_ایرنا_ نمایشگاه یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران روز شنبه در نگارخانه سوره حوزه هنری بوشهر برپا شد.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: در این نمایشگاه ۴۳ اثر از هنرمندان ۱۵ کشور ایران، مکزیک، سوریه، مراکش، اوکراین، صربستان، ترکیه، استرالیا، آلمان، اندونزی، برزیل، رومانی، جمهوری آذربایجان، کرواسی و افغانستان به معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

امید پارسایی فر افزود:  ۲ اثر از ابوالقاسم طحانیان از هنرمندان مطرح دشتستان نیز در بخش کاریکاتور و کارتون به این نمایشگاه راه پیدا کرده است.

وی ادامه داد: نمایشگاه یازدهمین دوسالانه کاریکاتور تهران از امروز ۱۹ تا ۲۵ مرداد ماه ساعت ۱۸ الی ۲۱ میزبان بازدیدکنندگان است.

پارسایی فر اظهارکرد: دو سالانه کاریکاتور ایران از معتبر ترین دوسالانه های هنر کاریکاتور در منطقه است که  با حضور هنرمندانی از ۷۳ کشور جهان برگزار شده است.

وی ادامه داد: از بین آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره ۵۰۳ اثر طی دو مرحله داوری انتخاب و در نمایشگاه جشنواره یازدهمین دوسالانه کاریکاتور تهران نصب شد.

پارسایی فر اظهار داشت: این نمایشگاه در سه بخش کارتون موضوعی با عنوان "ایمنی و امنیت" و کارتون با موضوع آزاد و کاریکاتور افراد مشهور دنیا اعم از بازیگر، ورزشکار، سیاستمدار برگزار شده است.

وی افزود: آثار ارائه شده به موضوع های مختلفی از جمله مهاجرت، جنگ های جهان معاصر، عدالت طلبی، مضرات فضای مجازی و تبعات آن و صلح و دوستی بین ملت‌ها اشاره دارد.

پارسایی فر یادآور شد: هنر کاریکاتور این نمایشگاه به طراحی اغراق آمیز چهره های معروف فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی ایران و جهان و هنر کارتون نیز به خلق یک موقعیت خاص و برخی مواقع طنز آمیز به کمک خط، رنگ و ایده های هنرمندانه اشاره می کند.

وی ادامه داد: در استان ظرفیت های خوبی در بین هنرمندان جوان در هنر کاریکاتور و کارتون وجود دارد که حوزه هنری به حمایت از آنها اهتمام ویژه دارد.
۷۲۱۲/۶۰۴۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha