۱۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۲
کد خبرنگار: 1368
کد خبر: 83432557
۰ نفر

برچسب‌ها

ورزش دانش‌آموزی در پیوند ملت‌ها نقش کلیدی دارد

اصفهان- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی گفت: ورزش دانش‌آموزی نقش کلیدی در ارتباطات بین‌المللی و برقراری تفاهم و صلح میان ملت‌ها دارد.

حسین بابویی روز شنبه در مجمع عمومی سالانه فدراسیون ورزش دانش‌آموزی  در اصفهان افزود: به همین منظور زمینه های حضور فعال در مجامع بین‌المللی ورزش دانش‌آموزی و حضور استان‌های قهرمان مسابقات کشوری در رقابت‌های آسیایی(ASSF) در دستور کار فدراسیون قرار دارد.
وی با اشاره به حضور فعال فدراسیون ورزش دانش‌آموزی در مجامع بین المللی ورزش دانش‌آموزی اضافه کرد: این فدراسیون سعی در حضور فعال در مسابقات بین‌المللی ورزش مدارس، فدراسیون فوتبال مدارس آسیا(ASFF) و فدراسیون ورزش مدارس آسیا(ASSF) دارد.
رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی تاکید کرد: فدراسیون ورزش دانش‌آموزی در مجمع انتخاباتی و کمیته فنی فدراسیون فوتبال مدارس آسیا که شهریور امسال در تایلند برگزار می‌شوند حضور دارد.
وی افزایش مشارکت دانش‌آموزان در مسابقات ورزشی ملی و بین‌المللی، توانمندسازی نیروی انسانی موثر در تحقق اهداف فدراسیون، زمینه‌سازی استعدادیابی ورزشی، کشف و پرورش آن، گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات رسانه‌ای، توسعه مشارکت های مردمی و توسعه و استقرار ساختاری، تشکیلاتی، مالی و اداری فدراسیون را از برنامه‌های فدراسیون ورزش دانش‌آموزی براساس زیرنظام‌های ۶ گانه سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش برشمرد.
بابویی با بیان اینکه هدف فدراسیون ورزش دانش آموزی ارتقاء سطح سلامت جسمی و اجتماعی دانش‌آموزان است اظهار داشت: در نشست‌های تخصصی کمیته استعدادیابی فدراسیون در رشته‌های بسکتبال، هندبال و والیبال، معلمان برای مباحث استعدادیابی ورزشی دانش‌آموزان آموزش دیدند.
وی خاطرنشان کرد: برای اولین‌بار پس از ۴۵ سال، سال گذشته در کمیته ملی المپیک، برگزاری مسابقات المپیک دانش‌آموزی مصوب شد تا هر دو سال یکبار برگزار شود.

استعدادیابی ورزشی باید پیوند وزارت‌های آموزش و پرورش و ورزش باشد
سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک گفت: امیدواریم پیوند و پیوست خوبی به ویژه در بخش استعدادیابی باید میان تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش و وزارت ورزش به وجود آید.
کیکاوس سعیدی با بیان اینکه عمر زیادی از فعالیت فدراسیون ورزش دانش‌آموزی نمی‌گذرد افزود: کمیته ملی المپیک ارزیابی مثبتی از فعالیت‌های این فدراسیون دارد و نتایج خوب کسب شده در المپیادها و مسابقات جهانی دانش‌آموزی نشانگر دقت و برنامه‌مندی و هدفمندی فعالیت های این فدراسیون است.
وی ابراز امیدواری کرد: در المپیک‌ها و رویدادهای مهم جهانی و آسیایی قهرمانان شایسته و برومندی از سوی فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشف شود.
سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک در پایان از میزبانی خوب استان اصفهان برای برگزاری مجمع عمومی سالانه فدراسیون ورزش دانش‌آموزی و نیز مسابقات کشوری دانش‌آموزی دختران در رشته‌های تنیس روی میز و هندبال قدردانی کرد.
۷۱۳۵/۶۰۲۶/

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha