۱۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۱
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83432526
۰ نفر

برچسب‌ها

موافقت اوقاف برای واگذاری زمین در احداث پست برق ملایر

همدان _ ایرنا _ چندین سال است که کش و قوس های فراوانی در واگذاری زمین در شهرک ولیعصر(عج) برای احداث پست برق وجود دارد و این زمین به واسطه قرار گرفتن در اراضی موقوفه مشکلاتی را در روند اجرای این طرح ایجاد کرده بود.

به تازگی مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به منظور پیگیری و رفع برخی مسائل و مشکلات وقفی با پیگیری نمایندگان این شهرستان به ملایر سفر کردند که یکی از نتایج مثبت این سفر موافقت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در واگذاری زمین به برق منطقه ای باختر برای احداث پست برق ملایر بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان در حل و فصل این مشکل نقش مهمی داشت و در نهایت با توافق وی حدود ۱۳ هزار مترمربع زمین از اراضی موقوفه ملایر برای احداث این پست برق اختصاص داده شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی روز شنبه در نشست بررسی مشکلات حوزه وقف و طرح مهر تحصیلی اوقاف و امور خیریه ملایر اظهار داشت: با موافقت مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان حدود ۱۳ هزار مترمربع زمین با ۳۰ درصد حق پذیره برای احداث پست برق اختصاص داده شد و مجوز لازم نیز اخذ شده است.

حجت الاسلام احد آزادیخواه افزود: برق منطقه ای باختر ۶ ماه مهلت دارد که این زمین را برای احداث پست برق تملک و اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با بیان اینکه پیگیری های زیادی را در ۲ سال گذشته از طریق تهران و مجلس و مسئولان استانی انجام دادیم ادامه داد: با توجه به ضعف ولتاژ برق در منطقه شهرک ولیعصر(عج) و نیاز شهرستان، این پست برق باید هر چه سریعتر احداث شود. 

حجت الاسلام آزادیخواه نماینده ملایر


دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس دهم گفت: در نشست هفته گذشته مسئولان سازمان اوقاف کشور مقرر شد با توجه به نیاز ساکنان مساکن مهر ملایر، با مشارکت اوقاف و امور خیریه مرکز درمانی در این منطقه احداث شود که مجوز آن نیز صادر شده است.

حجت الاسلام آزادیخواه افزود: قرار است جلسه هایی با حضور مسئولان سازمان تامین اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی برای ایجاد مرکز جامع سلامت یا پلی کلینیک در منطقه مسکن مهر تشکیل شود و هر کدام از ۲ مجموعه باید شرایط وقف را در ایجاد این مرکز درمانی بپذیرند.

وی یادآور شد: همچنین با موافقت اوقاف و امور خیریه استان و شهرستان پنج هزار مترمربع زمین در حاشیه میدان قائم ملایر برای احداث ساختمان جدید دادگستری اختصاص یافت که امیدواریم اعتبارات این طرح از منابع ملی تامین شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست با حضور مسئولان سازمان اوقاف کشور هفت سرفصل و موضوع مهم در حوزه وقف حل و فصل شد گفت: پیرو این نشست اثربخش مقرر شد حقوق موقوفه برای تمامی املاک وقفی ۳۰ درصد به صورت نقد و مابقی به مدت ۲ سال تقسیط و پرداخت شود.

حجت الاسلام آزادیخواه بیان کرد: مدتها است که حقوق موقوفه برای املاک وقفی و تجاری به ویژه در بلوار ۳۲ متری(بازار مبل) مشکلاتی را ایجاد کرده بود که پس از این نشست در مدت زمان کمتر از ۱۰ روز مشکل حل شد.

وی با اشاره به تصرف عدوانی بسیاری از واحدهای مسکونی زیر تپه پرچم و محدوده جاده سلامت ادامه داد: مشکل دیگر واحدهای مسکونی در محدوده جاده سلامت، خیابان ارس و هاشمی بود که تعدادی از این املاک در اختیار اوقاف و امور خیریه بود و اوقاف تمامی آنها را به واحدهای مسکونی واگذار کرد.

قدرت الله ولدی فرماندار ویژه ملایر

شهر نمایشگاهی مبل و منبت صاحب زمین اختصاصی شد

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر نیز گفت: در سفر مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به ملایر بیش از ۱۸ مورد در حوزه وقف مطرح و بررسی شد که هفت مورد مهم مورد موافقت قرار گرفت و مابقی نیز در حال پیگیری است.

قدرت الله ولدی با اشاره به ایجاد شهر نمایشگاهی مبل و منبت و تملک زمین های وقفی برای اجرای این طرح بیان کرد: مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان با اختصاص زمین وقفی برای احداث شهر نمایشگاهی مبل و منبت موافقت کرد.

وی با تقدیر از نگاه ویژه و تعاملی حجت الاسلام زین العابدینی در توسعه وقف افزود: اوقاف و امور خیریه استان و شهرستان آماده ارائه زمین و مشارکت در ایجاد شهر نمایشگاهی مبل و منبت است.

فرماندار ویژه ملایر یادآور شد: با توجه به اینکه این زمین ها در محدوده بام ملایر و جاده سلامت در اختیار شهرداری گذاشته شده است، باید تغییر کاربری داده شود و موافقت های لازم در این زمینه اخذ شده است.

ولدی اظهار داشت: دغدغه های ما در حوزه وقف با حضور مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه همدان حل شده است و به جد پیگیری مسائل و مشکلات این حوزه است.

وی همچنین از تلاش ها و زحمات خبرنگاران به عنوان یاوران وقف تقدیر کرد و افزود: تمامی تلاش مدیران ما در این شهرستان با تلاش خبرنگاران به درستی و به موقع اطلاع رسانی می شود.

معاون استاندار همدان از اهالی رسانه خواست: خبرهای خوش و امیدوار کننده به مردم مخابره کنید و از خبرهای ناامید کننده پرهیز کنید.

ولدی با اشاره به برخی موضع گیری های دیگر شهرهای استان در زمینه مبل و منبت گفت: همه ما برادر هستیم و با همدلی، همراهی و مهر و محبت باید برای توسعه و سربلندی استان همدان تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما نه به این مسائل دامن می زنیم و نه هدایت می کنیم، بلکه با زحمات و تلاشمان نشان می دهیم که شهرستان ملایر نسبت به سایر شهرهای استان پیشتاز و در حال رشد و توسعه است.
۷۵۲۸/۲۰۸۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =