فرماندار شمیرانات: مساجد پایگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شوند

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: حسینیه‌ها و مساجد روستاها و ۲۷ محله شمیران به مرکز کنترل و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی تبدیل شوند و برای این اقدام مهم سازمان های مردم نهاد (سمن) باید پای کار بیایند.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، سیاوش شهریور در جلسه تقدیر از سازمان های مردم نهاد (سمن) شمیرانات افزود: سمن ها مشکلات عمده هر محله را بررسی و با فعالان حوزه مرتبط ارتباط بگیرند؛ مشاوران را در این اماکن مستقر کنند تا بتوانیم در مسیر کاهش طلاق، افزایش ازدواج و ساماندهی آسیب های اجتماعی گامی مثبت برداشته و شمیرانات را پایلوت ملی کنیم تا این طرح در سراسر کشور اجرا شود.

وی اظهار داشت: نظارت حداکثری دولت در تمام زمینه ها در گرو پذیرفتن سازمان های مردم نهاد (سمن) به عنوان یک شریک اجتماعی و شفاف ساز است ...

این مقام مسئول تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد به عنوان شریک، بازوان و زبان مردم متمرکز شوند و صدای شهروندان را به گوش حاکمیت برسانند؛ سمن ها واسطه بین مردم، دولت و دستگاه های حاکمیتی هستند.

نماینده عالی دولت در شمیرانات بیان داشت: سمن ها باید نیروی انسانی ماهر، متخصص، توانمند، جسور، شجاع و بی طرف را برای حضور در حوزه توسعه ترغیب و بر عملکرد آنها نظارت کنند.

شهریور ابراز کرد: در جهان توسعه یافته بخش عظیمی از رسالت دولت ها را سمن ها انجام می دهند و دولت ها به تدریج تصدی گری را به مردم واگذار می کنند؛ انتظار داریم سازمان های مردم نهاد ایران نیز با سرعت و کیفیت بیشتر به نظارت، شفاف سازی سیستم و معادلات و معرفی نیروی متخصص به دولت بپردازند.

فرماندار شمیرانات خاطرنشان کرد: پروژه های بسیاری در کشور در دست احداث است که پیوست ها بهداشتی، اجتماعی و ... دارند که سمن ها می توانند به تمام آنها ورود کنند. آنها می توانند همکاران خوبی برای وزارت کشور و فرمانداری ها باشند.

وی ادامه داد: شأن فرمانداری نظارتی، حاکمیتی و هماهنگی است که سازمان های مردم نهاد می توانند در آنها مشارکت حداکثری داشته باشند. به این صورت که نیروهای درگیر در توسعه پایدار را گردهم آورند و اقدامات اداری، مالی و محیط زیستی را نظارت و شفاف سازی کند.

نماینده عالی دولت در شمیرانات خطاب به سمن ها تأکید کرد: فضای عمومی و فضای مجازی امروز پر رونق است و اگر منصفانه، قانونمند و صادقانه رفتار کنید مردم صدای شما را می شنوند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از سازمان های مردم نهاد توقع داریم در شرایط امروز واقع گرا باشند نه آرمان گرا.

فرماندار شمیرانات تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد باید در دفاع از نیروهای توانمند، مقتدر، دست پاک و شریفی که در نظام اداری کشور هستند، بایستند.

امید قمی، رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات نیز در این جلسه اعلام کرد: زمینی با متراژ ۵۰۰ متر و اعتباریک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در دارآباد در حال تغییر کاربری است و به زودی کلنگ می خورد تا ساختمانی سه طبقه برای خدمت به سازمان های مردم نهاد به ویژه فعالان عرصه جوانان ایجاد گردد.

به گزارش ایرنا، در پایان این جلسه از مدیر عاملان سازمان های مردم نهاد شمیرانات و چند تن از خیران شهرستان تقدیر به عمل آمد.
شمیرانات دارای ۵۰ سازمان مردم نهاد (سمن) ثبت شده است.
این شهرستان متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
تهرام/۹۸۹۷//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =