۱۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۸
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83432374
۰ نفر

برچسب‌ها

زایران حج امسال ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر اعلام شدند

تهران-ایرنا- اداره کل آمار عربستان روز شنبه اعلام کرد که تعداد زائرانی که برای ادای مناسک حج تمتع در این کشور حضور دارند، به بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است.

اداره کل آمار عربستان در صفحه رسمی توئیتر خود با اعلام این مطلب افزود : تعداد حاجیان داخلی و خارجی که تا ساعت نه صبح امروز (شنبه) برای انجام مناسک حج امسال عازم مکه مکرمه شده اند، به بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر می رسد.

طبق این آمار، بیش از ۶۳۲ نفر از حاجیان از  داخل عربستان هستند و بیش از ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از سایر کشورها برای ادای مناسک حج  تمتع به عربستان آمده اند.

این در حالی است که کاروان های حج از بامداد شنبه برای ادای مناسک حج تمتع عازم سرزمین عرفات شدند.

امروز (شنبه) ۱۹ مرداد ماه در عربستان نهم ذی الحجه و روز عرفه است.

بنابر اعلام رسانه های عربستانی،  مقامات سعودی انواع حمایت ها و کمک های لازم را در عرفات در اختیار زائران قرار می دهند.  

شماری از عناصر امنیتی در مناطق مختلف مستقر شده اند و علاوه بر این، بالگردهایی در آسمان عرفات به طور منظم در حال پرواز هستند و فعالیت حاجیان و وضعیت جسمانی آنان را رصد می کنند تا در صورت نیاز، کمک های اولیه به آنها ارائه شود.

مناسک حج روز گذشته (جمعه) با اعمال "روز الترویه" آغاز شد و زائران خانه خدا از مکه احرام بسته و امروز راهی عرفات شدند.

در همین راستا، پرده جدید کعبه نیز امروز پس از نماز صبح در روز عرفه برابر با نهم ذی الحجه پس از شستشو با گلاب ناب بر بنای آن نصب شد.

قرار است که حاجیان پس از خطبه روز عرفه در مسجد نمره واقع در غرب مشعر عرفات، نماز ظهر و عصر را به جا بیاورند و بعد از غروب خورشید به سمت مزدلفه حرکت کنند.  

بنابر اعلام هواشناسی عربستان، انتظار می رود که آسمان مکه  امروز تا حدودی ابری و به همراه رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات این شهر باشد.

طبق اعلام سازمان حج و زیارت کشورمان نیز ۸۸ هزار زائر ایرانی هم اکنون در عربستان برای ادای مناسک حج تمتع حضور دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =