کاجستان بیرجند اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

بیرجند- ایرنا- شهردار بیرجند گفت: بهسازی پارک جنگلی بیرجند یا همان کاجستان تاکنون پیشرفت خوبی داشته و تا اوایل سال ۹۹ بخش اعظمی از آن به بهره‌برداری می‌رسد.

محمد علی جاوید روز شنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهر بیرجند با اشاره به عملکرد شهرداری در سه ماه نخست امسال افزود: توسعه پارک بانوان، احداث ۲۰ هزار متر مربع زمین ورزشی، ایجاد سکوی نشیمن و پیست دوچرخه سواری از بخش های پارک جنگلی است که پیشنهاد افزایش اعتبار برای این اجرای کامل آن به شورای شهر داریم.
 
وی با بیان اینکه اجرای این پروژه نیاز شهر به فضای مناسب تفرجگاهی را تاحدودی برطرف می‌کند ادامه داد: ۲ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه اختصاص یافته بود که ۲ میلیارد تومان دیگر هم اضافه شد و ۳ میلیارد تومان از منابع استانی برای آن در نظر گرفته شده است. 

شهردار بیرجند گفت: اجرای فاز یک پارک خطی بلوار پیامبر اعظم(ص) از ابتدای امسال اجرا شده و تا سه ماه دیگر به صورت کامل بهره برداری می‌شود.

وی به پیشرفت ۱۰ درصدی پارک خطی مهرشهر اشاره کرد و افزود: اجرای ۱۹ هزار و ۳۰۰ متر آسفالت در سطح شهر، بهره برداری از طرح فرزان و بلوار حضرت ابوالفضل از دیگر اقدامات حوزه عمرانی در سه ماه نخست امسال است. 

جاوید بیان کرد: امتداد بلوار حضرت ابوالفضل (ع) و اتصال آن به شعبانیه نیز از پروژه‌های در دست اجرا بوده که تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد. 

وی افزود: زمین رها شده در انتهای کارگر ۱۸ نیز در حاشیه این بلوار وجود دارد و  در صورت واگذاری از سوی مسکن و شهرسازی تبدیل به فضای سبز می‌شود که این اقدامات باعث سرزندگی در این محله از شهر خواهد شد. 

شهردار بیرجند جدول گذاری سایت پسماند، نوار حفاری، احداث سرعتکاه، زیرسازی اراضی موسوی، نوسازی بلوار شهدای عبادی ، مرمت مسجد خواجه، تخریب دیوار پادگان و تکمیل ساختمان باغ و عمارت شوکت الملک از دیگر اقدامات حوزه عمرانی عنوان کرد. 

وی اضافه کرد: یکی از پروژه‌های مهم عمرانی در سه ماه نخست امسال پیاده‌رو سازی خیابان جمهوری است که از آزادی تا چهارراه اسدی کامل شده است. 

جاوید گفت: نصب ۹۰ پایه برق، اتصال به آب فضای سبز و نصب مبلمان از اقدامات در دست  اجرای برای این پروژه است. 

وی با بیان اینکه با اصلاح هندسی باند کند رو مشکل ترافیک خیابان جمهوری حل می‌شود اظهار داشت: این خیابان با اقدامات انجام شده و هزینه های میلیاردی شاخص و زیبا شده است. 

شهردار بیرجند به خرید ۱۸ دستگاه اتوبوس و ۸ دستگاه مینی بوس در حوزه ترافیک اشاره کرد و افزود: توزیع ۲۵۰ حلقه لاستیک و سه ایستگاه نیز در دیگر اقدامات این حوزه است. 

وی گفت: در حوزه خدمات شهری نیز ۳۶ هکتار برای پسماند خانگی نقشه‌های تهیه شده است. 

جاوید بیان کرد: سه ماه ابتدای امسال به خاطر تعطیلی نوروز کارها منسجم نبوده و با توجه به باران‌های ابتدای سال و احتمال سیل، شهرداری با پاکسازی کانال‌ها، توزیع کیسه های شن و غیره در شرایط خاص قرار داشت. 

وی برگزاری مناقصه‌ها و انتخاب پیمانکاران در سه ماه ابتدای امسال را یادآور شد و گفت: این عامل باعث شده که منابع درآمدی شهرداری در سه ماهه اول کم باشد. 

شهردار بیرجند با بیان اینکه در حوزه امور مالی امسال سیستم خزنه‌داری را راه اندازی کردیم افزود:این سیستم به صورت آزمایشی در سال ۹۸ اجرا می‌شود. 

وی ادامه داد: نرم افزار درآمد و اموال برای شهرداری خریداری شده و امید است که خطاهای انسانی حذف شود. 

جاوید با اشاره به سیستمی شدن نرم افزار بودجه و اعتبارات در سازمان‌های تابعه شهرداری اظهار داشت: پیش از این تمام امور به صورت دستی انجام می‌گرفت اما با سیستمی شدن خطاهای انحرافی از بودجه در سازمان‌ها گرفته می شود و بر اساس ردیف اعتباری امور انجام خواهد شد. 

وی یادآور شد: شهرداری بیرجند و کرمان تنها شهرداری‌هایی هستند که در کشور این سیستم را پیاده سازی کرده‌اند که نقطه مثبتی محسوب می‌شود. 

شهردار بیرجند از تفکیک چارت مدیریت منابع انسانی و تدارکات در شهرداری خبر داد و گفت: از ابتدای امسال بر اساس این طرح احکام پرسنل اصلاح شده که تاثیر مثبتی در انجام امور داشته است. 

وی نصب سیستم یکپارچه حضور و غیاب در شهرداری و سازمان‌های مربوطه را از دیگر امور انجام شده در سه ماه امسال  عنوان کرد.

جاوید با اشاره به عملکرد سه ماهه حوزه املاک و درآمد شهرداری بیرجند عنوان کرد: ۲۰ فقره سند تک برگی از اراضی شهرداری نیز از ابتدای امسال در این حوزه صادر شده است. 

وی بیان کرد: تعدادی از اراضی شهرداری نیز شناسایی و تملک شده است. 

شهردار بیرجند عنوان کرد: پیگیری دریافت کد نوسازی اراضی و املاک شهرداری، انتقال سند مالکیت اراضی موسوم به موسوی ، پیگیری برای تعیین تکلیف شدن زمین چهارشنبه بازار و غیره از دیگر عملکرد حوزه املاک و درآمد شهرداری بوده است. 

وی گفت: در حوزه فناوری  اطلاعات و ارتباطات نیز امسال فیبر شمال شهر راه اندازی شده است. 

جاوید ادامه داد: نصب دوربین در میدان آزادی، جوادیه،  قدس، ارتباط آنلاین بین سیستم مالی و شهرسازی و اقدامات امنیتی در شبکه شهرداری از دیگر عملکرد این حوزه است. 

وی اظهار داشت: راه اندازی دوربین در چهارراه تامین اجتماعی و پیاده سازی سیستم مدیریت، امنیت  و اطلاعات از اقدامات در دست اجرا این حوزه است.

شهردار بیرجند تجهیز سالن اجتماعات بانوان  و شروع پروژه جدید آرامستان را از دیگر اقدامات عنوان کرد و گفت: پیگیری احداث دو روز بازار در مناطق کم برخوردار، برگزاری جشن‌های مختلف فرهنگی، هزینه کرد ۲۵۰ میلیون تومان برای ممیزی در شهرسازی و اختصاص کد نوسازی به صنوف آلاینده از دیگر اقدامات در سه ماه نخست امسال بوده است. 

وی از بررسی ۲۵۰ پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ خبر داد که ۲۴۱ مورد آن منجر به صدور رای شده است و افزود: در هیات تجدیرنظر نیز ۱۷۰ پرونده بررسی شده که ۱۶۵ مورد آن رای صادر شده است. 

جاوید با اشاره به اقدامات آموزشی در شهرداری بیرجند نیز گفت: هم اکنون ۸۴ دانشجو در رشته های کاردانی حرفه ای، اطفای حریق کاردانی مدیریت امور دفتری و غیره دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری بیرجند مشغول تحصیل هستند. 

وی عنوان کرد: مهر ماه امسال دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری بیرجند نیز ۱۳ رشته تخصصی کاردانی و کارشناسی دانشجوی می پذیرد.

۹۸۹۳ * ۶۰۵۴
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها