افزایش حداقل ۷۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح امسال ۲۴ درصد یعنی بین ۷۰۰ تا یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

«ابراهیم محمودزاده» شنبه در نشستی خبری که در سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح برگزار شد، با بیان اینکه هر سال بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان حقوق به حساب بازنشستگان نیروهای مسلح واریز می شود، اظهارداشت: با توجه به افزایش حقوق ها، امسال حداقل حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح ۲ میلیون ۲۰۰ هزار تومان است.
وی توضیح داد: با توجه به تورم در کشور و افزایش قیمت ها در تلاشیم نیازهای بازنشستگان را پاسخ دهیم، از این رو به دنبال کاهش ۲۰ درصدی هزینه های خدماتی برای آنان هستیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینکه در مجموعه اتکا ۳۰ درصد تخفیف ویژه برای بازنشستگان نیروهای مساح در نظر گرفته می شود، گفت:  کمیته اشتغالی را برای بازنشستگان نیروهای مسلح و فرزندان آنان راه اندازی خواهیم کرد تا به واسطه دریافت تسهیلات بتوانند برای خود کسب و کارهای تولیدی راه اندازی کنند.
محمودزاده در بخش دیگری از صحبت های خود اعلام کرد: جشنواره ملی کسب و کارهای بازنشستگان نیروهای مسلح و نمایشگاه توانمندی‌های باز ایستادگی، چهارم و پنجم شهریور در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۱۲ اثر و ایده برای کسب و کار به این جشنواره ارسال شده است، گفت: در همین راستا نرم افزار کسب و کارهای بازنشستگان نیروهای مسلح (کوکباز) در فضای مجازی پیش بینی شد تا خدمات بهتر و بیشتری به بازنشستگان ارائه دهیم؛  ایده، محصول، شرکت‌های نوپای کوچک و متوسط، تعاونی و شرکت‌های مشارکتی و محتواهای دولتی در این نرم افزار به بازنشستگان نیروهای مسلح ارائه می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح  با بیان اینکه تا امروز حدود ۲ هزار نفر از بازنشستگان نیروهای مسلح برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کردند، افزود: در این جشنواره از بازنشستگان نیروهای مسلح که بعد از بازنشستگی کسب و کاری را راه‌اندازی کردند تجلیل خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =