آغاز اردوی دوم آماده‌سازی تیم ملی کوراش‌ در بجنورد

بجنورد- ایرنا- مرحله دوم اردوی آماده‌سازی تیم ملی کوراش بزرگسالان کشور، برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان و رقابت‌های هنرهای رزمی، روز شنبه در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی آغاز شد.

رئیس انجمن کوراش خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اردو که از امروز به میزبانی خراسان شمالی در بجنورد آغاز شده تا سوم شهریورماه ادامه خواهد داشت.
مصطفی دلیریان، که مسئولیت این اردو را برعهده دارد، افزود: الیاس پاکدل در وزن ۷۳ کیلوگرم، الیاس علی اکبری در وزن ۸۱ و حامد رشیدی در وزن ۱۰۰ کیلوگرم از خراسان شمالی، امید تیزتک در وزن ۹۰ کیلوگرم و جعفر پهلوانی در وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم از خراسان رضوی در این اردو حضور دارند.
وی گفت: مرحله سوم و پایانی اردوها نیز که متصل به اعزام خواهد بود در تهران برگزار می شود که در پایان به مسابقات جهانی کره جنوبی اعزام می شوند.
وی یادآور شد: تیم ایران روز هشتم شهریورماه برای حضور در مسابقات بزرگسالان جهان و دومین دوره هنرهای رزمی جهان، راهی شهر «چونگ جو» کره جنوبی می‌شود.
«رضا مهنان» هدایت تیم ملی کوراش ایران را برعهده دارد.

استان های خراسان شمالی و رضوی، و به ویژه خطه شمال خراسان، به دلیل رواج رشته بومی و محلی کشتی باچوخه، استعدادهای فراوانی در رشته های ورزشی کوراش و جودو دارند. 

ط/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =