۱۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۰
کد خبرنگار: 1210
کد خبر: 83432047
۰ نفر

برچسب‌ها

انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آغاز شد

تهران- ایرنا- امکان انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آموزش کشور برای داوطلبان مجاز در کنکور سراسری سال ۹۸ آغاز شد.

داوطلبان آزمون سراسری می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و خرید کارت اعتباری هفت هزار و ۵۰۰ به سیستم نرم افزاری این سازمان اجازه دهند که برای آنها انتخاب رشته کند.
این سیستم نرم افزاری ۲۵۰ کد رشته محل را با توجه به رتبه و نمره در زیر گروه ها و سهمیه ها برای داوطلبان انتخاب و به آنها پیشنهاد می کند که کدام رشته ها را در فرآیند اصلی انتخاب رشته که از فردا آغاز می شود، گزینش کنند.
به عبارت دیگر، انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آموزش کشور شانس قبولی داوطلبان را به آنها نشان می دهد.
نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۹۸ سه ‌شنبه گذشته به صورت کارنامه بر روی پایگاه اطلاع ‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی مربوط به رشته محل های با آزمون گروه علوم تجربی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور فعال است.
سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی مربوط به رشته محل های با آزمون سایر گروه های آزمایشی ریاضی، ‌ علوم انسانی، هنر و زبان ساعت ۲۲ امشب (شامگاه شنبه) فعال می شود.


آمار کنکوری ها
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا گفت: یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۱۱ داوطلب امسال برای شرکت در رشته های تحصیلی با آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد ۶۴۹ هزار و ۴۸ نفر زن و ۴۷۰ هزار و ۳۶۳ نفر مرد هستند.
وی افزود: از مجموع یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۱۱ نفر داوطلب ثبت نام کننده، تعداد یک میلیون و ۱۸ هزار و ۷۰۳ داوطلب در آزمون شرکت کردند که از این تعداد ۵۹۴ هزار و ۷۱ نفر زن و ۴۲۴ هزار و ۶۳۲ نفر مرد بودند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، برای تعداد یک میلیون و ۱۸ هزار و ۷۰۳ داوطلب حاضر در کنکور، نتیجه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه تمام داوطلبان حاضر در جلسه آزمون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.
توکلی ادامه داد: تا ساعت ۹ صبح امروز ۱۹ مردادماه ۹۸ از تعداد یک میلیون و ۱۸ هزار و ۷۰۳ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، ۹۷۴ هزار و ۳۳۴ داوطلب کارنامه نتایج اولیه آزمون خود را مشاهده و چاپ گرفته اند.
توکلی همچنین اظهار داشت: به عبارت دیگر ۹۵.۶۴ درصد از داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارنامه خود را دریافت کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =