۱۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۲
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 83432015
۰ نفر
گزارش بلومبرگ از وضعیت بغرنج نتانیاهو

تهران- ایرنا- تارنمای شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی نوشت: احتمالا زمان برای نتانیاهو به اتمام رسیده و با گرفتاری وی در مسائل داخلی، کار نخست وزیر اسرائیل در انتخابات بعدی پایان خواهد یافت.

هفته ها پس از شکست نتانیاهو برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی، نظرسنجی ها نشان می دهد که چند هفته مانده به برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی در سرزمین های اشغالی وضعیت وی بدتر شده است.  

به نوشته بلومبرگ، نظرسنجی ها تقابل نزدیکی را بین بلوک راست افراطی و بلوک میانه رو "آبی وسفید" به رهبری "بنی گانتس" رییس سابق ستاد کل ارتش اسرائیل نشان می دهد. نتایج این نظرسنجی ها نشان از نیاز نتانیاهو برای همکاری دوباره با "اویگدور لیبرمن" وزیر جنگ سابق اسراییل دارد. لیبرمن پس از انتخابات گذشته  در ۲۰ فروردین سال جاری به علت اختلاف نظرهایی بر سر سربازی اجباری دانشجویان علوم دینی یهود با احزاب راست مذهبی حاضر به ائتلاف با نتانیاهو نشد.

طبق گزارش این شبکه خبری، حزب "اسرائیل خانه ما" به رهبری لیبرمن در انتخابات پیش رو کرسی های بیشتری را نسبت به انتخابات گذشته کسب خواهد کرد و تعداد آن ۱۰ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان اسراییل (رژیم صهیونیستی) تخمین زده شده است. نتانیاهو بدون همکاری وزیر جنگ طلب سابق خود، راه ساده ای را برای تشکیل کابینه ائتلافی ندارد و در صورت شکست دوباره در این اقدام "بی بی" مجبور به کناره گیری می شود.  

به نقل از بلومبرگ، شکست نخست وزیر اسراییل (رژیم صهیونیستی) برای تشکیل کابینه، وی را به شدت تضعیف کرده، درحالیکه نتانیاهو سعی داشت اتهامات فساد علیه خود را بی اثر کند. نتانیاهو در همان دوره کوتاه مدت پس از انتخابات پارلمانی اسراییل در سال جاری قصد داشت با مصوبه ای نخست وزیر را از محاکمه قانونی مصون بدارد.   

همچنین حزب متحد "آبی و سفید" اعلام کرده به کابینه تحت رهبری نتانیاهو بخاطر اتهام های فساد علیه وی نمی پیوندد. این حزب اتحاد با حزب لیکود را به شرط حضور فرد دیگری به غیر از نتانیاهو به عنوان نخست وزیر خواهند پذیرفت.

درحالیکه تمام عوامل نشان دهنده شکست نتانیاهو در انتخابات آینده رژیم صهیونیستی است، بلومبرگ می نویسد: هیچ چیزی نتانیاهو را در راستای اعلام برگزاری سه باره انتخابات در صورت شکست دوباره مذاکرات برای تشکیل کابینه باز نمی دارد، اما اکثر صاحبنظران معتقدند که این مساله بعید است، زیرا میلیون ها دلار هزینه برای رژیم صهیونیستی خواهد داشت.

به گفته "یوناتان پلسنر" رئیس یک مرکز صهیونیستی، تا زمانیکه کابینه ائتلافی بعدی تشکیل شود، اسرائیل تقریبا یک سال کامل توسط یک دولت کفیل اداره خواهد شد.

وی سال جاری را یک سال "شکسست خورده" برای رژیم صهیونیستی دانست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha