رعایت اخلاق حرفه‌ای رسالت خبرنگاران است

نوشهر - ایرنا - امام جمعه شهرستان نوشهر با اشاره به اثرگذاری خبرنگاران در جامعه خواستار رعایت اخلاق حرفه ای و پرهیز از ارائه اخبار تنش‌زا در جامعه شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام محمود مشایخ روز شنبه به مناسبت هفدم مرداد روز خبرنگار با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی غرب مازندران در نوشهر افزود: خبرنگاران با فعالیت حرفه ای خود باعث افزایش سطح آگاهی و شناخت مردم از وضعیت موجود دنیا و منطقه می‌شوند.

وی ادامه داد: در این راستا خبرنگاران باید علاوه بر رعایت اخلاق حرفه‌ای خبرنگاری همچون صداقت و امانت در تهیه و ارائه خبر باید از انعکاس اخباری که آرامش مردم را برهم می زند پرهیز کنند و در صورت ضرورت آن را به صورت طبقه بندی شده و با مقدمه بیان کنند تا شوک به جامعه وارد نشود.

وی با اشاره به توصیه های امام راحل(ره) در رابطه با خبر ، گفت: ایشان بر ضرورت تهیه خبر با کیفیت و صادق تاکید داشتند که افزایش رغبت خواننده را نیز به همراه دارد.

امام جمعه شهرستان نوشهر افزود: برخی ناآگاهانه به دنبال دسترسی به اخبار از طریق رسانه‌های بیگانه هستند بدون در نظر گرفتن این موضوع که آنها بدنبال ایجاد ناامنی و سلب آرامش مردم به هر قیمت هستند و در این راه کوتاهی نخواهند کرد.

وی با قدردانی از زحمات خبرنگاران اظهار داشت: در این حرفه تاثیرگذار بر جامعه نیز تداوم آموزش و افزایش تجربه می تواند موجب پیشرفت و موفقیت فعالان این حرفه شود.

مشایخ با اشاره به ویژگی های شهید محمود صارمی گفت: شهدای خبرنگار بسیاری قبل و بعد از شهید محمود صارمی تقدیم انقلاب اسلامی شده است ولی ویژگی ایشان موجب شد که روز شهادتش به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شود.

در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، 'محمود صارمی' خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. 

به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد. 

۱۲۹۵/ ۱۶۰۲/۱۸۹۹

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha