جشن پایان مدارس خشتی و بخاری‌های نفتی مهر ماه برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش گفت: بخاری های نفتی و مدارس خشتی گلی قرار است از مدرسه ها برچیده شوند تا جشن پایان مدارس خشتی گلی و بخاری های نفتی را اول مهر ماه امسال برگزار کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، سید جواد حسینی امروز شنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در سال ۹۷ قانونی را مصوب کرد که معلمان پیش دبستانی‌ها، حق التدریسی‌ها و نهضتی‌ها در طول برنامه ششم توسعه متناسب با نیاز آموزش و پرورش به خدمت گرفته شوند.

وی افزود: قرار بود امسال ۱۰ هزار نفر به آموزش و پرورش جذب شوند، این تعداد  را به مرز ۱۲ تا ۱۳ هزار رسانده و معلمان با تجربه در نظام تعلیم و تربیت می کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه مهرماه سال ۹۸  بیش از ۶۰ هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته می شوند، یادآور شد: ۲۰ هزار نفر از دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی و ماده ۲۸ و ماده ۲۱ وارد نظام تعلیم و تربیت می‌شوند.

** هزار و ۴۰۰ مدرسه در سیل خسارت دیدند

به گفته وی، ۱۴۰۰ مدرسه در همه استان‌های سیل زده دچار خسارت شدند و ۲۸۰ مدرسه تخریب شده که باید کامل ساخته شوند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: مدارس یک تا پنج کلاسه تا ابتدای مهرماه آماده می شوند، اما مدارس بیش از پنج کلاس تا آخر سال جاری تحویل داده می شوند.

حسینی خاطرنشان کرد: در استان لرستان ۴۰۰ مدرسه دچار آسیب ناشی از سیل شدند که از این میان ۱۱۳ مدرسه تخریبی است. ساخت ۶۰ مدرسه در دستور کار آموزش و پرورش است که تلاش کرده ایم ساخت آن ها تا ابتدای مهرماه پایان یابد.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی و خیرین به مدارس لرستان اختصاص یافته است، افزود: در کل کشور نیز ۳۰۰ میلیارد ریال برای استاندارد سازی وسایل گرمایشی اختصاص یافته است.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه اول مهرماه امسال ۲۴ هزار کلاس درسی که به علمک متصل هستند، دارای بخاری هوشمند می شوند، افزود: بخاری های نفتی از مدارس برچیده می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =