۱۹ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۴
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83431915
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۵ درصد تولید سیب خراسان شمالی مربوط به شیروان است

بجنورد- ایرنا- معاون باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: ۶۵ درصد از ۵۷ هزار تن سیب تولیدی این استان مربوط به شهرستان شیروان است.

محمد عفتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شهرستان هزار و ۸۳۴ هکتار باغ سیب دارد که از این میزان هزار و ۸۷۷ هکتار آن بارده است که سالانه از این میزان سطح زیر کشت ۳۷ هزار و ۵۴۰ تن محصول تولید میشود.

وی گفت: مصرف سالانه سیب در استان خراسان شمالی ۱۰ هزار تن است که ۴۷ هزار تن آن مازاد و برای تنظیم بازار، مصرف شب عید استفاده و به کشورهای آسیای میانه صادر می‌شود.

عفتی با بیان اینکه بهار امسال بر اثر تگرگ ۲۵ درصد باغ های سیب این شهرستان خسارت دید افزود: به کشاورزان توصیه می شود سیب هایی که بازار پسندی خوب دارند کشت کنند و با توصیه کارشناسان باعث افزایش کمی و کیفی محصول باشد تا خاصیت انبارداری بالا برود.

معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی ضمن تاکید بر اینکه نباید به سیب کود غیر مرتبط داد گفت: سیب با آب و هوای سرد و بارانی سازگار است از سویی دیرتر گل می دهد و کیفیت آن بالا می رود.

عفتی افزود: هم اینک هیچ گونه مشکلی در نهال، کود و سم نداریم ولی توصیه می شود مدیریت مزرعه با نظر کارشناسی انجام شود.

شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان دومین شهر پر جمعیت خراسان شمالی است که ۱۰۵ هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی و ۱۲ هزار بهره بردار کشاورزی دارد.

۷۱۸۶/۶۰۴۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =